Jaunumi

Ventspils Tehnikumā tika organizēta Ēdamgrāmatu meistarklase topošajiem ēdināšanas speciālistiem

0

32705610_1499224246853540_7998610194835701760_o

2018. gada 16.maijā, PIKC “Ventspils Tehnikums” sadarbībā ar Ventspils bibliotēku un Ventspils pilsētas pamatskolām rīkoja pasākumu ar nosaukumu “Ēdamgrāmata 2018”.

Šāds pasākums notika jau 2 gadu pēc kārtas. Šoreiz nē kā konkurss, bet meistarklase, kur Ventspils Tehnikuma jaunieši rādīja un mācīja Ventspils pilsētas pamatskolu 8. un 9.klašu skoniecēm kā gatavot saldās un sāļās kūkas, šoreiz – ēdamgrāmatas. Meistarklasē noteicošais bija ne tikai ēdiena gatavošana un noformēšanas prasmju pilnveide, bet arī prasme radoši interpretēt literāru darbu, kurš ir izveidotās grāmatas pamatā.

Pavisam piedalījās 12 komandas, kuru sastāvā bija Ventspils Tehnikuma audzēkņi, Ventspils 1.pamatskolas, Ventspils 2.pamatskolas un Pārventas pamatskolas skolnieces, kurām patīk ēst gatavošana un kuras apsver domu nākotnē apgūt šo profesiju.

Pasākuma pirmā daļa notika Ventspils Tehnikuma telpās, kur jaunieši cepa, vārīja, maisīja un aktīvi rosījās līdz tapa Ēdamgrāmata, ilustrējot iepriekš izlozēta latviešu autora literārā darba saturu vai varoņus. Kad grūtākais jau bija aiz muguras, tad atlika vien darbus izstādīt un prezentēt. Tādēļ likumsakarīgi, ka pasākuma otrā (patīkamākā) daļa norisinājās Ventspils pilsētas galvenajā bibliotēkā- tuvāk literārajiem darbiem un lasītājiem. Pēc komandu ēdamgrāmatu prezentācijām un degustācijas, tika apbalvotas pirmās trīs, skatītājuprāt, baudāmākās ēdamgrāmatas:
32662657_1499223553520276_3260330419085639680_n

1.vieta- Vērdiņš (saldā grāmata)- programmas “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” 2.kursa audzēknes- Anastasija Samočornova, Olga Žukova un Pārventas pamatskolas 8.klases skolnieces- Kristiāna Strujeviča un Patrīcija Niedola.

2.vieta- Vecīša cimdiņš (sāļā gaļas grāmata)- programmas “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” 3.kursa audzēknis Arvīds Valters un Ventspils 2.pamatskolas 9.klases skolnieces- Marika Brīvniece un Paula Grosmane.

3.vieta- Zelta zivtiņa un zaļā varde – programmas “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” 3.kursa audzēknes Madara Ilze Rudzīte un Angelika Korotkija un Ventspils 1.pamatskolas 8.klases skolniece- Agnija Rikorde.

Taču jāsaka, ka visas komandas bija ieguldījušas lielu darbu, tādēļ izvērtēt un atzīt kādu par labāko bija gandrīz neiespējami. Pasākums ne tikai jauniešiem, bet arī pasniedzējiem, bija kā milzu pieredze, iespēja un arī emocionāls pārdzīvojums, kas ir kā labs ieguldījums un pamats nākotnes karjeras lēmumu pieņemšanā. Kas zina, iespējams nākotnē vēl kādu no šiem vārdiem dzirdēsim un varēsim pieteikties pie kāda no šiem jaunajiem meistariem uz privātu meistarklasi!
Pasākuma sasniegtie rezultāti liek atkal plānot un domāt pasniedzējiem un organizatoriem, ko nākamgad varētu darīt vēl labāk, lai tradīcija veidot ĒDAMGRĀMATU turpinātos.

Ventspils Tehnikuma vadība saka PALDIES visiem iesaistītajiem par ieguldīto darbu!

Lasīt vairāk »

No meistarības konkursa SkillsLatvia 2018 Ventspils Tehnikuma audzēknis atgriežas ar bronzas medaļu

0

31355263_1891444087546672_1700958008726519808_n

Noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, kurā noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos. Ventspils Tehnikums no konkursa atgriezās ar vienu medaļu, kur nominācijā “Restorānu serviss” 3. vietu ieguva 3.kursa audzēknis Arvīds Valters.

Ventspils Tehnikums uz konkursu devās 8 cilvēku sastāvā, pārstāvot ēdināšanas un viesnīcas pakalpojumu nozari, elektronikas un elektriskās instalācijas, datorsistēmas un mobilās robotikas zinātnes.

Bronzas medaļas ieguvējam Arvīdam Valteram, tā pat kā pārējiem dalībniekiem, konkurss norisinājās 2 dienas. Abās dienās jaunajam speciālistam bija jāapvieno teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām. Bija jāatbild uz testa jautājumiem, jāprot uzklāt pusdienu galds, jāloca salvetes, jāatpazīst vīni, jāprot tie pasniegt, jāgatavo kokteiļi, kafija, jāservē un jāporcionē ēdiens, jāprot apkalpot viesus, kā arī jāveic ļoti sarežģītais uzdevums – jāflambēt pankūkas. Kā atzina Arvīda skolotāja Anna Pikta, tad audzēknis ar dotajiem uzdevumiem ir ticis galā lieliski. Pikta uzsvēra, ka Arvīds ir izpildījis visus uzdevumus ar lielu atbildības sajūtu un jau tagad ir gatavs strādāt savā izvēlētā profesijā.
31345721_2294632117248242_9184064324363091968_n

Arvīdu Valteru konkursam palīdzēja sagatavot pedagoģe Anna Pikta, bet jāatzīmē vēl vairākas pedagoģes, kuras nodeva savas zināšanas jaunajam konkursantam – Līga Filipoviča, Ilze Mūrniece un Ieva Pastore.

Mobilās robotikas konkursā startēja 2. kursa audzēkņi Toms Pilverts un Kārlis Zaķis, viņus konkursam sagatavoja pedagogs Jānis Luksis. Elektriskās instalācijas konkursā startēja 3. kursa audzēknis Guntis Plūme, viņu konkursam sagatavoja Alberts Kozlovs. Elektronikā startēja 2. kursa audzēkņi Denijs Norkuss un Lauris Priedeslaipa, konkursam gatavoja pedagogs Jānis Zālītis. Savukārt datortīklu administrēšanā startēja 3.kursa audzēknis Pēteris Nikolovskis, konkursam gatavoja pedagoģe Māra Kalneja. Vienīgā dāma puišu kompānijā bija 2. kursa audzēkne Krista Indriksone, kura startēja nominācijā viesnīcu pakalpojumi. Kristu konkursam sagatavoja pedagoģe Līga Filipoviča.

SkillsLatvia 2018 jaunie profesionāļi tika godalgoti arī tādos prasmju konkursos kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos.

SkillsLatvia 2018 laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. Konkursa darba uzdevumi tika apzināti pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.

Kopumā SkillsLatvia 2018 notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās130 konkursanti no 31 mācību iestādes.
SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Tomass Grintāls piedalās pasaulē pirmajā čempionātā elektriskajiem kartingiem un iegūst 3.vietu

0

IMG_20180501_210852_950

Vēsturisks moments maija sākumā piedzīvots Kandavā, jo tur norisinājās pasaulē pirmais čempionāts elektriskajiem kartingiem, kurā piedalījās arī Ventspils Tehnikuma kartinga komanda, un tai izdevās uzkāpt uz goda pjedestāla. Tomass Grintāls pārliecinoši aizvadīja visus trīs braucienus un pirmajās elektrokartinga sacensībās ierindojās 3.vietā.

Līdz ar jaunās kartingu sezonas atklāšanu svinīgi tika atklāts arī Latvijas čempionāta pirmais posms elektriskajiem kartingiem «Kandavas novada domes kauss», kurā startā pulcējās 13 braucamrīki. “LMT Autosporta Akadēmijai” (LMT AA) izdevies radīt unikālu projektu ne vien Latvijā un Eiropā, bet arī pasaulē.
Pirmajā Latvijas čempionāta posmā viss goda pjedestāls tika kurzemniekiem – trešajā vietā Tomass Grintāls (PIKC Ventspils), otrais Arnis Dreimanis (Liepājas Valsts tehnikums), savukārt pārliecinošu uzvaru pirmajā posmā izcīnīja Ričards Irbe (Saldus BJC).

Tomass atklāj, ka rāviens esot daudz iespaidīgāks un jaudīgāks nekā iekšdedzes kartingiem. Viņš arī smej, ka visu laiku var braukt tīrā kombinezonā, bet mazliet pietrūkstot benzīna aromāta un kartinga rūkoņas. «Sākumā pat gribējās ierakstīt austiņās skaņu, lai vieglāk braukt,» stāsta sacensību trešās vietas ieguvējs.
IMG_20180501_210852_953

Ventspils Tehnikuma komanda “LMT Autosporta Akadēmijas” organizētajās kartinga sacensībās startē jau otro sezonu. Šogad kartinga pilots Tomass Grintāls ar savu tehnisko komandu, kuras sastāvā darbojas ar tehniskā komanda Īvs Liškovskis, Jānis Edgars Ermansons un Kārlis Ķemeris piedalīsies elektrokartingu klasē. Ventspils Tehnikums ir izveidojis vēl vienu kartinga komandu, kuras pilots būs 1.kursa audzēknis Gusts Grants. Jaunos autosporta censoņus atbalsta un apmāca Ventspils Tehnikuma pedagogi Māris Jansons un Andis Dalderis.

Pavisam nesen priecīgu ziņu saņēma Tomas Grintāls, jo “LMT Autosporta Akadēmija” piešķīrusi atbalstu četriem sportistiem, par kopējo summu – 7 tūkstoši eiro. Viņu vidū atbalstu saņems arī Tomass Grintāls, kurš varēs piedalīties vismaz četrās Latvijas Automobiļu federācijas organizētajās standartautomobiļu sacensībās (minišoseja vai minirallijs), kas viņam būs pirmā šāda veida pieredze. Grintāls vērtēšanas komisiju ir pārsteidzis ne tikai ar progresējošiem rezultātiem trasē, bet arī ar īpašu centību un sapni par autosportu. Pieteikumus atbalstam bija iesūtījuši 22 jaunie autosporta censoņi.

Latvijas elektrokartingu čempionātā (EKČ) paredzēti seši posmi, no kuriem pirmais aizvadīts Kandavā, otrais būs 26.maijā Madonā, trešais – 9.jūnijā Smiltenē, ceturtais – 28.jūlijā Kandavā, bet savukārt piektais – 25.augustā SK 333, Ropažos. Noslēguma posms būs 29.septembrī Jelgavā.

Latvijas EKČ ietvaros savu dalību apstiprinājušas komandas no Rīgas Tehniskās koledžas, Saldus BJC, Aizkraukles PVS, Siguldas novada jaunrades centra “Motodarbnīca”, Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības, Malnavas koledžas, Liepājas Valsts tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un Ventspils Tehnikuma. Ar vienu gokartu katrā posmā startēs arī LMT Autosporta Akadēmija, un pirmajā posmā kartinga pilots bija pazīstamais motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma teātra studija piedalījās teātru festivālā “…un es iešu un iešu!” Valmierā

0

20180421_143527

Valmieras Viestura vidusskolā noslēdzās izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls „… un es iešu un iešu!”, kas pulcēja 850 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī vienu kolektīvu no Lietuvas. Festivālā piedalījās arī Ventspils Tehnikuma teātra studija ar izrādi “Spoguļattēls”. Pēc festivālā žūrijas vērtējuma skolas teātra studija saņēma augsto 1. pakāpes diplomu.

Ventspils Tehnikuma iestudētā izrāde “Spoguļattēls” ir skolas teātra studijas vadītājas Solvitas Pleinicas uzrakstīta luga, kura stāsta par notikumiem skolas mācības stundas laikā un par to, ka mēs nemaz neapjaušam, ko domā un jūt mums blakus esošais cilvēks. Protams, lugā viens no galvenajiem vēstījumiem ir jauniešu savstarpējās attiecības. Arī paši jaunieši ir aktīvi iesaistījušies lugas veidošanā, iesakot sev raksturīgos izteiksmes veidus, sajūtas un rīcību vienā vai otrā gadījumā.

Aizvadītā festivāla mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu, sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi.

Festivāls šogad bija veltīts Latvijas valsts simtgadei, tādēļ skolēnu teātru režisori tika aicināti iestudēt latviešu dramaturgu darbus. Lai izvērtētu skolu teātru sniegumu, tika izveidota žūrija, kuras sastāvā bija režisores Anna Jansone un Dace Liepeniece, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Rīgas Skolēnu pils teātra “Zīļuks” režisore Laura Paegle un Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” režisors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Roberts Segliņš, kā arī VISC vecākā referente Dace Jurka. Žūrija kopumā noskatījās 78 skolēnu teātru iestudējumu videoierakstus. Uzaicinājumu uz festivālu saņēma 52 skolu teātri, kas skatē ieguva I un II pakāpes diplomu. Žūrija iestudējumus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kurā dažāda vecuma bērni un jaunieši vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza balvas. Jauniešu žūrija par gada izrādi atzina Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” izrādi „Neatvairāmās grēcinieces”, kas veidota pēc kinofilmas „Čikāga” motīviem.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi izaicinās Ventspils Augstskolas studentus

0

logo

2018. gada 26.aprīlī, Ventspils Tehnikumā norisināsies karjeras attīstības atbalsta pasākums “Izaicinājums ēdināšanas pakalpojumu speciālistam”. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākuma mērķis ir iepazīt ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu speciālista profesijas specifiku un gūt atziņas nākotnes mērķu izvirzīšanai, lai spētu konkurēt strauji mainīgajā darba tirgū. Tajā piedalīsies skolas Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti 2., 3.kursa audzēkņi, Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti uz pasažieru kuģiem 3.kursa audzēkņi, Viesmīlības pakalpojuma speciālists abu 3.kursu audzēkņi. Kopumā plānots, ka piedalīsies 84 jaunie topošie speciālisti.

Pasākums notiek sadarbībā ar Ventspils Augstskolu, kuru pārstāvēs pārrobežu studenti no Uzbekistānas, Krievijas, Turcijas un Ungārijas.

Pasākumu vadīs starpkultūru komunikāciju jomas profesionālis un paraugdemonstrējumus rādīs 4 nacionalitāšu pārstāvji. Pasākuma 1. daļā notiks lekcija par starpkultūru sakaru nepieciešamību, iepazīsies ar ārzemju studentu nacionalitātēm, ar mērķi ievirzīt jauniešu domāšanu starpkultūru sakaru kontekstā, lai spētu konkurēt strauji mainīgajā darba tirgū. Savukārt pasākuma 2. daļā jaunieši darbosies darbnīcās, kur gatavos 3 ēdienus kā individuāli, tā arī grupās. Pēcāk visi dalībnieci veidos galda klājumus 5 dažādām nacionalitātēm, t.sk. latviešu.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

III kursa audzēkņi iegūst 1. vietu Liepājas Universitātes Datorzinātņu olimpiādē

0

datoriki

Ventspils Tehnikuma datorsistēmas tehniķu komanda piedalījās Liepājas Universitātes organizētajā Datorzinātņu olimpiādē. 3.kursa audzēkņi Jānis Edgars Tamsons, Kārlis Ozoliņš un Sandris Tučs, kuri apgūst Datorsistēmu tehniķa profesiju, piedalījās konkursā skolēniem “Datorzinātnes – tas ir interesanti”. Konkursa uzdevums bija izstrādāt mājaslapu par tēmu “Datorzinātnes, tas ir interesanti” (izglītojamos konkursam sagatavoja pedagoģe M.Kalneja).

Mājaslapas saturu, dizainu un izstrādes rīkus izvēlējās paši skolēni. Izstrādātā mājaslapa līdz 10. aprīlim bija jāizvieto uz servera. Par mājas lapas saturu Ventspils Tehnikuma komanda ieguva 23 punktus, par dizainu 17 punktus un par risinājumu 18 punktus, kopā saņemot 58 punktus, tādējādi iegūstot 1.vietu.

Ventspils Tehnikums komanda DT_2015 par 4 punktiem apsteidza 2.vietas ieguvējus Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komandu, 3.vietā atstājot J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas un Liepājas Valsts Tehnikuma komandas.

Šeit var apskatīt mūsu audzēkņu izstrādāto mājaslapu http://dt-2015.olimpiade.liepu.edu.lv/

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Norisinās Erasmus+ projekts ar dalībvalstīm no Vācijas, Polijas un Ungārijas

0

Capture

Ventspils Tehnikumā no 2018. gada 15. – 21. aprīlim norisināsies Erasmus+ projekta pasākums ar nosaukumu “Ariadnes pavediens – izeja no Eiropas izglītības un profesionālās orientācijas labirinta” (Der Faden der Ariadne – Ein Ausweg aus dem europäischen Labyrinth der Bildungs- und Ausbildungsorientierung, projekta Nr. 2016-1-DE03-KA219-023117_4).

Projektā piedalīs Ventspils Tehnikuma audzēkņi un pedagogi, bet projekta ciemiņi ieradīsies no Polijas, Ungārijas un Vācijas. Kopumā projektā piedalīsies 24 jaunieši un viņu pavadošie pedagogi.

Projekta mērķis ir profesionālās orientācijas veicināšana, bet virsmērķis ir ļaut projekta dalībniekiem – skolu audzēkņiem apzināties Eiropas iekšējā un ārējā tirgus iespējas, apsvērt to kā darba platformu savas karjeras izvēlē un gūt pieredzi no savstarpējās sadarbības.

Projekta dalībnieki vienas nedēļas laikā apmeklēs dažādu nozaru uzņēmumus, delegācija tiks iepazīstināta ar mācību iestādes programmām, darbosies daba grupās, dosies ekskursijās pa pilsētu, kā arī iepazīs mūsu valsts galvaspilsētas lielākos kultūras objektus.

Projekta partneri ir Vācijas Lērtes ģimnāzija (Gymnasium Lehrte), Ventspils Tehnikums, Ungārijas Kecskeméti Bolyai János Gimnázium un Polijas Zespol Szkol w Jezowem.

Ventspils Tehnikumu pārstāvēs 6 audzēkņi un pavadošie pedagogi Varvara Gašenko un Māris Jansons.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma volejbola komandas piedalās finālposma sacensībās Rīgā

0

IMG-20180411-WA0004

Ventspils Tehnikuma meiteņu un zēnu volejbola komandas, 2018. gada 7. aprīlī, devās uz lielākajām Latvijas mēroga skolēnu sacensībām volejbolā – “TOP kauss 2018”, kuras norisinājās jau 17. reizi! No kopā pārstāvētām 123 izglītības iestādēm, Ventspils Tehnikuma audzēkņi pārstāvēja 1.grupu (Jaunieši, 1998./2001.dz.g.) un 2. grupu (Jaunietes 1998./2001.dz.g.).

Ventspils Tehnikuma meiteņu komandai apakšgrupā nācās mēroties spēkiem ar Preiļu Valsts ģimnāziju, Maltas vidusskolu, Gulbenes 2.vidusskolu un Balvu Valsts ģimnāziju. Zēnu komandai apakšgrupā pretī stājās Valkas J.Cimzes ģimnāzija, Mežmalas vidusskola, Cēsu Valsts ģimnāzija un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Gan zēnu, gan meiteņu komandām atdodot laukumā visus spēkus un enerģiju, tomēr labāko komandu 16-iekā ierindoties neizdevās. Taču panākums ir tas, ka jau otro gadu pēc kārtas Ventspils Tehnikuma zēnu un meiteņu volejbola komandas piedalās FINĀLposmā Rīgā!

Meiteņu komandā spēlēja: Jolanta Konstantinoviča, Olīvija Ceļapītere, Estere Lastovska, Lana Nikolajeva, Marta Elizabete Briede un Ketija Zērvēna.
Zēnu komandā spēlēja: Rets Baumanis, Valdis Vilbrants, Niks Puriņš, Arturs Lagzdenbergs, Endijs Skolmeistars, Rihards Pētersons, Aleksis Rozenbergs un Roberts Larionovs. Ventspils Tehnikuma volejbola treneris Edgars Zviedrāns saka, paldies, Ventspils Tehnikuma vadībai par to, ka skolas komanda jau otro gadu var braukt uz finālposmu Rīgā un paldies meitenēm un zēniem par pašatdevi un cīņas sparu!

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Sākušās iegādes infrastruktūras modernizācijas projekta ietvaros

0

kohezija
eraf

Kā jau iepriekš ziņots, Ventspils Tehnikums 2018. gada 5. martā parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Ventspils Tehnikuma modernizēšanas projekta specifiskā atbalsta mērķa 8.1.3. “Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu” ietvaros īstenošanu.

Sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru š.g. aprīļa sākumā ir ticis izsludināts pirmais centralizētais iepirkums – “Metināšanas darbnīcas iekārtu un papildaprīkojuma piegāde Ventspils tehnikuma izglītības programmas ”Metālapstrāde” ietvaros”. Tiek plānots, ka līdz jaunā mācību gada sākumam tiks modernizēta metināšanas mācību darbnīca, iegādājoties jaunās paaudzes metināšanas aprīkojumu, kas nodrošina MMA, MAG, MIG un TIG prasmju apguvi.

Paralēli notiek elektroniskajā iepirkumu sistēmā veikto pirkumu piegādes gan metodiskā centra, gan izglītības programmas “Datorsistēmas” modernizācijai. Ventspils Tehnikuma rīcībā jau nonākuši gan informatīvie ekrāni, nepārtrauktās barošanas bloki, bezvadu interneta piekļuves punkti, planšetes, atmiņas kartes, gan arī programmatūras MS Visual Studio, OfficeProPlus licences, SolidWorks licences pagarinājums, kā arī serveris, kas paredzēts skolas iekšējā tīkla izveidei.

Projekts “Ventspils tehnikuma modernizēšana specifiskā atbalsta mērķa 8.1.3. “Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu” ietvaros” (vienošanās Nr. 8.1.3.0/17/I/007) sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru tiek īstenots laika posmā no 2018. gada 5. martam līdz 2019. gada 30. jūnijam. Projekta kopējais finansējums – 2 449 254,00 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 2 081 865,90 eiro, valsts budžeta finansējuma – 367 388,10 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

Līdz 16. aprīlim turpinās otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem

0

logo
MacibasPieaugusajiem.lv_2.karta_pieteiksanas_termins_16.04.2018

Ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem vēl līdz 16. aprīlim var pieteikties mācībām Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, paaugstinot savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju. Šajā pieteikšanās kārtā pieejamas mācības 12 dažādās tautsaimniecības nozarēs 38 Latvijas pilsētās un novados.

Mācību iespējas visā Latvijā
Piedāvājumā kopumā ir 392 izglītības programmas šādās nozarēs: ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms; elektronisko un optisko iekārtu ražošana un IKT; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības; transports un loģistika; kokrūpniecība; enerģētika; būvniecība; tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana; drukas un mediju tehnoloģijas; ķīmiskā rūpniecība; kultūra; pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība.

Tā kā projektā iespējams mācīties tikai vienu reizi, iedzīvotāji ir aicināti izdarīt pārdomātu izvēli un pirms pieteikšanās rūpīgi izpētīt izvēlētās izglītības programmas saturu, iepazīties ar plānoto nodarbību grafiku un pasniedzējiem, kā arī noskaidrot, vai izvēlēto mācību apguvē nepieciešamas priekšzināšanas un iegūt citu būtisku informāciju. Grupu komplektēšanu un mācības otrajā kārtā plānots uzsākt jūnijā.

Mācības ir pieejamas 68 izglītības iestādēs visā Latvijā, kurās pieteikums izvēlētajā programmā jāiesniedz klātienē. Lielākais mācību skaits pieejams Rīgā – 138 izglītības programmas. Ārpus Rīgas plašākais mācību klāsts ir Daugavpilī – 91 programma, Rēzeknē, kur pieejama 43 programma, un Liepājā, kur var apgūt 30 programmas.

No jaunām prasmēm līdz profesijai
Projektā ir pieejami dažādi mācību programmu veidi, no kuru izvēles atkarīgs arī mācību ilgums. Strādājošie var apgūt 291 neformālās izglītības programmu, 28 profesionālās pilnveides programmas un 73 profesionālās tālākizglītības programmas.

Profesionālās tālākizglītības programmu noslēgumā var saņemt kvalifikācijas apliecību un iegūt kādu no 30 profesijām. To vidū ir pavārs, automehāniķis, šuvējs, elektrotehniķis, konferenču, tūrisma un pasākumu speciālists, galdnieks, bibliotekārs, loģistikas darbinieks un vēl daudzas citas profesijas.

Projekta pirmajā kārtā mācības uzsāka 4015 iedzīvotāji, un uz šo brīdi pabeiguši jau 2480 strādājošie. Viņu vidū ir arī elektroniskās tirdzniecības pārdošanas speciāliste Jūlija Griba, kura apguva digitālā mārketinga neformālo izglītības programmu. “E-komercija attīstās ļoti strauji, un ir svarīgi mācīties un paplašināt savas zināšanas, jo šodien, tūlīt un tagad ir jāsaprot, kas notiks rīt, tāpēc mācību procesam ir jābūt nepārtrauktam. Iegūtās zināšanas jau pielietoju darbā – tas ir ieguvums ne tikai man, bet arī uzņēmumam,” pieredzē dalās Jūlija.

Projektā pieejami dažādi atbalsta veidi
Tā kā mācību izmaksu lielāko daļu sedz ES fondi un valsts, iedzīvotājiem jānodrošina tikai 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas. Viņiem pieejams arī atbalsts reģionālajai mobilitātei – transporta izmaksu kompensācija, ja šādi izdevumi radušies mācību laikā. Savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju. Pieejams arī pieaugušo izglītības koordinatoru informatīvs atbalsts, kuri darbojas 76 projekta sadarbības pašvaldībās.

Augsta pieteikumu skaita gadījumā īpašas priekšrocības uzņemšanā ir strādājošajiem vecumā no 45 gadiem, kuri strādā profesiju klasifikatora 5., 7., 8. un 9. pamatgrupu profesijās, piemēram, pakalpojumu un tirdzniecības darbiniekiem, kvalificētiem strādniekiem un amatniekiem, iekārtu un mašīnu operatoriem u.c.

Otrajā kārtā piedāvāto mācību un izglītības iestāžu saraksts, kā arī pieteikšanās kārtība, dokumenti un cita praktiska informācija pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv

Par projektu
ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), to finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Papildu informācija:
Arita Sila
Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Tālr. (+371) 29623240, arita.sila@prae.lv

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: (+371) 67785461, 28628088
e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv

Lasīt vairāk »