Jaunumi

Ventspils Tehnikums atzīmēs Latvijas 100. gadadienu ar svētku koncertu

0

2018. gada 15.novembrī, plkst. 10:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks Ventspils Tehnikuma organizēts svētku koncerts par godu Latvijas 100. gadadienai. Svētku koncertu tiešraidē varēs varēto Ventspils pilsētas portālā

Svētku koncertā būs iespēja noklausīties Latvijas pazīstamu mūziķu Daumanta Kalniņa un Ivo Fomina priekšnesumus, kā arī popgrupas “Jūras akmentiņi” izpildītās dziesmas, kuras tapušas pedagoģes Lūcijas Boitmanes vadībā. Īpaša vieta atvēlēta Ventspils Tehnikuma korim, kuru vada Latvijā pazīstamais diriģents Ints Teterovskis. Muzikālo priekšnesumu skanējumu papildinās Ventspils bigbends Renāra Lāča vadībā. Deju priekšnesumus nodrošinās deju studijas “Prieks” audzēkņi un vadītāja Everita Panfiļonoka, kā arī Ventspils augstskolas jauniešu deju kolektīvs “Strautuguns” un viņu vadītāja Ineta Judzika.

Svētku koncerta laikā tiks pasniegti arī atzinības raksti Ventspils Tehnikuma pedagogiem un darbiniekiem par ieguldījumu skolas attīstībā.

Kā gaidītākais pasākuma notikums būs jaunizveidotās Ventspils Tehnikuma himnas pirmatskaņojums, kas būs skolas dāvana Latvijai dzimšanas dienā. Ventspils Tehnikuma himnas teksta autors ir dzejnieks un mūziķis Guntars Račs, bet mūzikas autors ir Tomass Kleins. Himnu izpildīs mūziķis Ivo Fomins, Ventspils Tehnikuma audzēknis Mareks Jaskuļskis, Ventspils bigbends un skolas koris.

Pēc pasākuma teātra namā, plkst. 13:00, Ventspils Tehnikuma audzēkņi dosies uz parku pie strūklakas “Saules laiviņas”, kurā iestādīs liepu kā dāvanu Latvijai un pilsētai svētkos.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību un projektu “Latvija skolas soma”.

Ventspils Tehnikums vēl Saules mūžu Latvijai un tās tautai!

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Lasīt vairāk »

2. kursa audzēkņi piedalījās seminārā “Attiecības kā izaugsmes iespēja”

0

logo_karjerai_esf
IMG-20181112-WA0004

2018. gada 5. un 6.novembrī, PIKC “Ventspils Tehnikums” skolas aktu zālē notika 5 semināri visu programmu 2.kursu audzēkņiem, kuru vadīja personības izaugsmes treneris Aivars Dresmanis.

Lai veicinātu jauniešu pašidentitātes izpratnes nozīmi personības izaugsmē, attiecību veidošanā un to ietekmi uz turpmāko darba karjeras attīstību, Ventspils Tehnikuma jauniešiem tika rīkots seminārs ar nosaukumu “Attiecības kā izaugsmes iespēja”. Semināra laikā personības izaugsmes trenera vadībā notika lekcija un diskusijas par sevis apzināšanos. Audzēkņi diskutēja par pašcieņu, morāles īpašībām, savstarpējām attiecībām par nākotnes darba tirgus prasībām un izaicinājumiem, par pašapzinātas personības veidošanās priekšnosacījumiem un to ietekmi uz karjeras veidošanu.

Pasākums notika ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikums īstenos latviešu godu svinēšanas meistarklašu sēriju senioriem

0

seniori

Ventspils Tehnikums Ventspils pilsētas iedzīvotāju sociālā atbalsta projektu finansēšanas konkursa ietvaros, sākot no 2018. gada 2. novembra, īstenos projektu “Mūsdienu virtuve latviešu godu svinēšanā – meistarklases senioriem“. Projekta mērķis ir sociāli mazaizsargātas iedzīvotāju grupas teorētisko un praktisko iemaņu stiprināšana, pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošana, Ventspils pensionāru socializēšanās un izglītošanās visa mūža garumā veicināšana, piedāvājot pensionāriem iepazīt mūsdienu virtuvi latviešu godu svinēšanā.

Meistarklasēs piedalīsies 20 pensionāru biedrības “Ventspils liedags” pārstāvji, reizi nedēļā Ventspils Tehnikuma ēdināšanas bloka klasē apgūstot jaunas un papildinot esošās zināšanas par noteiktu tēmu – Mārtiņdiena, Lāčplēša diena, 18. novembris, Advente, Ziemas saulgrieži.
Projekta īstenošanas termiņš ir no 2018. gada 2. novembra līdz 2018. gada 7. decembrim, Ventspils pilsētas domes līdzfinansējums – 789,00 EUR.

Lasīt vairāk »

Grāmatveži iedvesmojas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt”

0

Ventspils Tehnikuma audzēkņi, kuri apgūst profesiju “Grāmatvedis” un uzņēmējdarbības pedagogs Laima Špude bija starp vairāk kā 3000 dalībniekiem no visas Latvijas, kuri šā gada 15. oktobrī pulcējās Ķīpsalā, apmeklēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Junior Achievement Latvia organizēto Uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci “Uzdrīksties uzvarēt!”.

Jauniešu grupiņa uz konferenci devās ar mērķi iedvesmoties un smelties motivāciju uzņēmējdarbības uzsākšanai no sabiedrībā zināmiem uzņēmējiem un personībām, kas sevi jau apliecinājušas uzņēmējdarbībā un ar to saistītās jomās.

Topošos grāmatvežus un uzņēmējus turpmākai darbībai iedvesmoja Aigars Nords, Safe & Stable, Krists Avots, Alise Dīrika, Marija Rucevska, Gatis Murnieks, Kaspars Gorkšs, SILA SVETA, Kārlis Krišjānis Rusmanis, Eva Juhņēviča un Ozols, pasākumu neaizmirstamu padarīja tās vadītājs Renārs Zeltiņš! Tā pat arī redzējām elpu aizraujošas performances Edavārdi & BUNGU ŠOVS – Drumline Latvia, Riga Technical University cheerleading team & *Royal* dance studio, Pulse Effect, Lords of Gravity.

Links uz FOTO:

jal_uzdriksties_uzvaret_KS_z-66

Informāciju sagatavoja
Ventspils Tehnikuma
pedagogs- projekta koordinatore
Laima Špude

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklēja uzņēmumu “BIO – Venta”

0

logo_karjerai_esf
BIO venta

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna ietvaros Ventspils Tehnikuma izglītības programmas “Metālapstrāde” 1. kursa audzēkņi šā gada 10.oktobrī apmeklēja Biodīzeļdegvielas ražošanas uzņēmumu SIA “BIO-Venta”.

Apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar uzņēmumu, tā darba vidi un darba drošību, izzināt darba devēja piedāvātās iespējas un noskaidrotu kādām prasmēm un īpašībām jāpiemīt, lai ieņemtu amatu šajā uzņēmumā.

Uzņēmuma SIA “BIO-Venta” pārstāve audzēkņiem pastāstīja par uzņēmumu, tās struktūru un galvenajiem uzdevumiem. Jauniešiem bija unikāla iespēja apskatīt uzņēmuma teritoriju un darba telpas, intervēt galveno ražošanas bloka operatoru.

Pasākums vainagojās ar pāris jauniešu vēlmi nākamā gada martā uzsākt praksi šajā uzņēmumā. Lai viņiem izdodas!

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lasīt vairāk »

Sadarbība ar SIA “Bucher Municipal” un SIA “HansaMatrix Ventspils” darba vidē balstītu mācību īstenošanā

0

darba-deveji

Ventspils Tehnikums jau vairāku gadu garumā sadarbojas ar SIA “Bucher Municipal” darba vidē balstītu (turpmāk DVB) mācību īstenošanā inženiermehānikas, kā arī auotransporta izglītības programmās. Jaunajā mācību gadā Ventspils Tehnikums ir ieguvis jaunu sadarbības partneri DVB mācību īstenošanā – seši izglītības programmas “Elektronika” audzēkņi uzsākuši DVB mācības SIA “HansaMatrix Ventspils” ražotnē.

Darba vidē balstītas mācības ir profesionālās izglītības forma, kurā audzēkņi praktiskās iemaņas daļu no mācību laika apgūst reālā darba vidē uzņēmumā, bet teorētiskās zināšanas – profesionālās izglītības iestādē. Ikviena DVB īstenošanā iesaistītā uzņēmuma atbilstību izvērtē un savu saskaņojumu pirms mācību uzsākšanas dod attiecīgās nozares ekspertu padome.

Kopš pagājušā mācību gada sākuma uzņēmumiem, kuri iesaistās DVB mācību, kā arī prakšu īstenošanā, ir iespējams saņemt finansiālu atbalstu biedrības “Latvijas Darba devēju konfederācija” īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.5.1.0/16/I/001 “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksē uzņēmumos” ietvaros. Projekta mērķis ir palielināt kvalificētu izglītības iestāžu izglītojamo skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai darba devēja vadītās praktiskās mācībās un mācību praksēs.

Kopš 2017.gada 29. maija projekts tiek īstenots arī Ventspils Tehnikumā un 2017./2018. mācību gadā projekta ietvaros DVB mācības un mācību prakses īstenojuši vairāk kā 140 audzēkņi.

Vairāk informācijas par projektu atrodama Ventspils Tehnikuma mājas lapā www.pikc.lv, kā arī biedrības “Latvijas Darba devēju konfederācija” mājas lapā projekti.

Sagatavoja: Ventspils Tehnikuma Projektu nodaļas vadītāja E.Udodova.

Lasīt vairāk »

Tiek organizēta Karjeras nedēļa Ventspils Tehnikumā

0

karejera

2018.gada no 8.oktobra līdz 11.oktobrim Ventspils Tehnikumā organizēs karjeras attīstības atbalsta pasākumu 9.klašu skolēniem ar nosaukumu “Karjeras nedēļa 2018”.
Karjeras nedēļas tēma ir saistīta ar izglītojamo nākotnes profesijas izvēli – “Es būšu…”.

Karjeras atbalsta pasākumi ir plānoti 08., 09. un 11.oktobrī no plkst. 13.15 līdz plkst. 13:55, un 10.oktobrī no plkst.13:55 līdz plkst.15:30.

Karjeras nedēļas mērķis:

• sniegt vispārizglītojošo skolu 8.un 9.klašu skolēniem teorētisko un praktisko ieskatu par profesionālās izglītības iegūšanas iespējām un nākamajām profesijām;

• veicināt Tehnikuma izglītojamo profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību.

Karjeras nedēļas ietvaros Ventspils Tehnikums piedāvās iespēju apmeklēt atvērtās nodarbības, kā būs iespēja iegūt informāciju par Ventspils Tehnikumā īstenotajām profesionālās izglītības programmām un iepazīt 5 dažādas profesijas.

Būs pieejamas šādas nodarbības:

1. Es būšu…. ēdināšanas speciālists;

2. Es būšu…. automehāniķis;

3. Es būšu …. IT speciālists;

4. Es būšu…. elektrotehniķis;

5. Es būšu…. tūrisma un viesmīlības pakalpojumu speciālists.

Nodarbību ilgums: 40 min.

Aicinām aktīvi iesaistīties un laicīgi pierakstīt 9.klašu skolēnus dalībai pasākumos!

Informāciju sagatavoja:
pedagogs – karjeras konsultants
Rita Bergmane
e-pasts: rita.bergmane@pikc.lv

Lasīt vairāk »

Uzstādīja jaunu mobilo laboratoriju elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozarē

0

inter
stends

PIKC “Ventspils Tehnikums” kopš 2017. gada 5. aprīļa sadarbībā ar Lietuvas Jūras Akadēmiju, Liepājas Jūrniecības koledžu, Kauņas Tehnisko koledžu un Rīgas Tehnisko universitāti (Ventspils filiāli) īsteno Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu Nr. LLI-24 “Lietuvas un Latvijas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitātes un nodarbināmības veicināšana” (Enhancement of the mobility and employability of Lithuanian and Latvian specialists in the field of electrical engineering and high voltage technologies).

Projekta ietvaros Ventspils Tehnikums jaunā mācību gada sākumā aprīkots ar mobilo laboratoriju profesionālās orientācijas īstenošanai elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozarē. Laboratorijas ietvaros ir iegādāti vairāki atjaunojamās enerģijas apmācību stendi un komplekti:

1) mazas vēja enerģijas iegūšanas stacijas apmācību stends, kas nodrošina vēja enerģijas staciju uzbūves un darbības principu, vēja enerģijas pārvēršanas elektrībā, dažādu vēja enerģijas parku uzbūves, vēja enerģijas staciju darbības pie mainīgiem apstākļiem, enerģijas uzkrāšanas un pārvades un citu tematu apguvi;

2) vēja enerģijas stacijas apmācību stends, kas nodrošina vēja enerģijas staciju uzbūves un darbības principu, vēja enerģijas pārvēršanas elektrībā, dažādu vēja enerģijas parku uzbūves, vēja enerģijas staciju elementu darbības principu, ģeneratora darbības un regulēšanas, vēja turbīnu darbības simulācijas un citu tematu apguvi;

3) saules enerģijas apmācību stends, kas nodrošina saules paneļu pielietojuma, saules paneļu raksturlīkņu uzņemšanas, saules paneļu darbības pie aptumšojuma, saules paneļu slēgumu un citu tematu apguvi;

4) komplekts atjaunojamās enerģijas un termālās enerģijas demonstrācijām, kas nodrošina eksperimentu veikšanu enerģijas pārvadē, siltuma enerģijā no saules, enerģijā no apkārtējā siltuma;

5) komplekts atjaunojamās enerģijas saules šūnas, vēja enerģija un hidrostacijas demonstrācijām, kas nodrošina eksperimentu veikšanu saules enerģijas un vēja enerģijas tematikā;

6) komplekts atjaunojamās enerģijas degvielas šūnas demonstrācijām, kas nodrošina eksperimentu veikšanu ūdeņraža tehnoloģiju tematikā.

Projekta noslēgumā 2019. gada sākumā Ventspils Tehnikumā notiks projekta noslēdzošais pasākums, kā ietvaros tiks ziņots par atjaunojamās enerģijas apmācību stendu praktisko pielietojamību mācību procesā.
Ventspils Tehnikuma finansējuma daļa projektā ir EUR 151377.95, no tiem EUR 128 671.26 ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums un EUR 22 706,69 Latvijas valsts budžeta finansējums.

Vairāk informācijas par projektu atrodama Ventspils Tehnikuma mājas lapā www.pikc.lv.

Informācija sagatavota: 28.09.2018

Lasīt vairāk »

Nobalso par Jauniešu garantijas projektu konkursa Regio Stars 2018 finālā

0

balso

Līdz 2018. gada 7. oktobrim turpinās Eiropas iedzīvotāju balsojums par labāko ES fondu projektu Eiropas Komisijas (EK) konkursā Regio Stars 2018, kura finālā iekļuvis arī VIAA īstenotais Jauniešu garantijas projekts. Par vienīgo projektu no Latvijas aicinām nobalsot EK mājaslapā vai sekojot īsajai saitei: http://bit.ly/JGbalsojums. Būtiski, ka no vienas IP adreses var balsot 1 reizi un atkārtots balsojums tiks diskvalificēts.

Latvijas projekts ir viens no pieciem kandidātiem uz galveno balvu kategorijā “Uzlabota piekļuve sabiedriskajiem pakalpojumiem”, konkurējot ar projektiem no Portugāles, Čehijas, Polijas, Krievijas, kā arī Zviedrijas un Dānijas. Uzvarētājs žūrijas un iedzīvotāju balsojumā kļūs zināms šī gada 9. oktobrī Briselē Eiropas reģionu un pilsētu nedēļas ietvaros.

Balsojums par Eiropas iedzīvotāju izvēles balvas piešķiršanu kādam projektam no 21 finālista ilgs līdz šī gada 7. oktobrim. Kopš 3. jūlija ikviens par projektu var nobalsot mājaslapā, no 1. oktobra sāksies balsojums Facebook un Twitter sociālajos tīklos.

RegioStars Awards apbalvo veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos ar ES fondu līdzfinansējumu īstenotos projektus. Konkursa mērķis ir izcelt labās prakses piemērus – projektus ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi iedvesmojot arī citas ES dalībvalstis. Vairāk informācijas par RegioStars Awards 2018 konkursu pieejams EK mājaslapā.

VIAA Jauniešu garantijas projekts Latvijā tiek īstenots no 2014. gada 1. jūnija un to plānots pabeigt 2019. gada 30. septembrī. Projekta finansējuma avoti ir Eiropas Sociālais fonds, ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva un Latvijas valsts budžets. Kopējais projekta finansējums piecu gadu laikā ir 36 miljoni eiro.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikums audzēkņi mācību gadu uzsāk ar mācību ekskursiju

0

logo_karjerai_esf
IMG-20180914-WA0005

Ventspils Tehnikums izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” 3. un 4.kursa un “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists uz pasažieru kuģiem” 2.kursa audzēkņi karjeras attīstības atbalsta pasākumu ietvaros devās izzināt jaunākās inovācijas starptautiskā izstādē “Rīga FOOD 2018”, kas norisinājās šā gada 7.septembrī Rīgas starptautiskajā izstāžu centrā.

Izstādes apmeklējuma mērķis bija iepazīt izvēlētās profesijas nozares jaunākās inovācijas kopumā un veidot izpratni par strauji mainīgo darba tirgu.
IMG-20180914-WA0002Jaunieši par šo iespēja bija ļoti ieinteresēti. Pirms izstādes audzēkņi saņēma uzdevumu, kuru mācību ekskursijas laikā vajadzēja izpildīt un kuru pēc ekskursijas profesionālo priekšmetu stundās vajadzēs prezentēt. Tas padarīja izstādes apmeklējumu daudz interesantāku un produktīvāku. Visi jaunieši no izstādes iznāca ar bukletiem un sabildētiem materiāliem, lai mājās kvalitatīvi sagatavotu prezentāciju.

Noslēgumā visi devās uz augļu servisu SIA “Lietas MD”, kur uzņēmuma pārstāvja pavadībā iepazinās ar preču un pakalpojumu klāstu. Jauniešiem bija unikāla iespēja intervēt uzņēmuma pārstāvi, izzināt jauniešiem interesējošus jautājumus, kas saistīti ar uzņēmuma darbības jomu un konkurējošiem apstākļiem.

Lasīt vairāk »