Jaunumi

Ventspils Tehnikuma mācību grafiks no 30.03.2020 līdz 03.04.2020

0

No 30.03.2020 katru nedēļu tiks publicēts Ventspils Tehnikuma mācību grafiks – kurā ir iespējams redzēt:

1. Mācību priekšmetu nosaukumus

2. Mācību priekšmetu tēmas

3. Kādus materiālus jāizmanto, lai apgūtu attiecīgās stundas tēmu

4. Kādi uzdevumi jāizpilda

5. Ieplānotie pārbaudes darbi

Atvērt mācību grafiku

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklē koncertprogrammu “Mana tautasdziesma”

0

skolas-soma
IMG-20200306-WA0006

2020. gada 5. martā Ventspils Tehnikuma audzēkņi grupu audzinātāju vadībā apmeklēja koncertzālē “Latvija” koncertprogrammu “Mana tautasdziesma” (latviešu tautasdziesmas oriģinālās aranžijās).

Latviešu tautasdziesmas dzīvo cauri laikiem, un katra paaudze ienes tajās arvien jaunas vēsmas. Cik gan dzīvas, mainīgas un modernas var būt tautasdziesmas, pierādīja šī jaunā koncertprogramma, kuru veidoja tikai latviešu tautas mūzika.

Audzēkņiem bija iespēja dzirdēt folkloras kopu “Skandi”, grupas “Tautumeitas” solisti Ilonu Dzērvi, Jēkaba Nīmaņa instrumentālo grupu (taustiņinstrumenti, klarnete, trombons, tuba, sitaminstrumenti), koklētāju Laimu Jansoni un DJ Monsta, dziedātājus Anniju Putniņu un Miku Dukuru.
„Tautasdziesmās, tāpat kā Lielvārdes jostā, slēpjas gudrība, skaidrība un mīlestība. Tas ir mūsu tautas kods, pēc kura mums būtu jādzīvo.”

Lasīt vairāk »

SIA “Elektriķis” saņem labākā mācību prakses uzņēmuma balvu Kurzemes reģionā

0

index

2020. gada 3. martā, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā norisinājās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apbalvošanas ceremonija „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kurā tika apbalvoti uzņēmumi divās kategorijās un izteiktas atzinības profesionālās izglītības iestādēm.

Kā viens no labākiem mācību prakšu uzņēmumiem 2019. gadā Kurzemes reģionā tika izvirzīts, Atzinību un balvu saņēma Ventspils Tehnikuma sadarbības partneris – SIA “Elektriķis”.

Esam patiesi lepni un pagodināti par iespēju sadarboties ar tik lielisku uzņēmumu un apsveicam SIA “Elektriķis”.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklēja izstādi “SKOLA 2020″

0

IMG-20200228-WA0000

2020. gada 28. februārī karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna ietvaros Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklēja ikgadējo starptautisko izglītības izstādi “Skola 2020” Ķīpsalā.

Pasākuma mērķis – iegūt visaptverošu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, lai jaunieši plānotu savu turpmāko izglītības karjeru.

Izstādē varēja uzzināt vairāk par Latvijas un ārvalstu augstskolu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, jaunajām mācību programmām, interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu.

Jauniešiem bija iespēja apmeklēt pasākumu dalībnieku stendus, bija pieejamas mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju “pielaikošana” un citas aktivitātes.

Skolēni varēja uzzināt, kā izvēlēties to, kas interesē un saskan ar nākotnes plāniem, kā arī virkni citas atbildes.

Izstādē piedalījās valsts un privātās augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centri, koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas un mācību centri.

Sagatavoja
Ventspils Tehnikuma pedagogs-karjeras konsultants
Rita Zingberga

Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Lasīt vairāk »

Anonīma aptauja Ventspils Tehnikuma jauniešu interešu apzināšanai

0

logo

LDDK projekts sadarbībā ar IZM plāno organizēt informatīvās kampaņas par profesionālo izglītību.

Izveidota anonīma aptaujas anketa par jauniešu interesēm “KURŠ TEVI IEDVESMO VAROŅDARBIEM?”

Aizpildīt aptauju

Lasīt vairāk »

Koncertzālē “Latvija” godinās Ventspils pilsētas izglītības iestāžu skolotājus

0

afisa

2020. gada 27. februārī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” notiks Ventspils pilsētas “Gada balva Izglītībā”, suminot Ventspils pilsētas izglītības iestāžu skolotājus par mērķtiecīgu darbu dažādās pedagoģijas jomās.

Ventspils pilsētas “Gada skolotāji 2019” tiks apbalvoti deviņās nominācijās:

• “Gada skolotājs pirmsskolas izglītībā”;
• “Gada skolotājs mākslā”;
• “Gada skolotājs/treneris sportā”;
• “Gada skolotājs interešu izglītībā”;
• “Gada skolotājs/meistars profesionālā izglītībā”;
• “Gada skolotājs – tehnoloģiju lietotājs”;
• “Gada skolotājs – metodiķis”;
• “Gada skolotājs pilsoniskajā audzināšanā”;
• “Pateicība par mūža ieguldījumu”.

No Ventspils Tehnikuma balvai nominēti 4 pedagogi – Aivars Zavaļņevs, Ivita Zaķe, Egils Sproģis un Anta Garbare.

Gada balvai tika iesūtīti pieteikumi, no kuriem īpaši izveidota komisija katrā nominācijā izvirzīja trīs nominantus – vienu galvenās balvas ieguvēju un divus otrā līmeņa balvu ieguvējus. Komisijas sastāvā bija Ventspils domes, Ventspils Izglītības pārvaldes, Ventspils Sporta pārvaldes, Ventspils Bibliotēkas, Ventspils Tehnikuma, kā arī Ventspils Mūzikas vidusskolas pārstāvji. Pasākumā par prieku skolotājiem un citiem klātesošajiem ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Ventspils jaunieši un grupa “Framest”.

Pasākumu “Gada balva Izglītībā” organizē Ventspils Izglītības pārvalde sadarbībā ar Ventspils Tehnikumu, Ventspils Mūzikas vidusskolu un Ventspils Digitālo centru.

Ieeja pasākumā ar ielūgumiem.

Lasīt vairāk »

Notika datorsistēmu tehniķu konkurss “Ventspils Tehnikuma IT Guru 2020″

0

IMG_20200219_113430_647

2020. gada 18. februārī notika PIKC “Ventspils Tehnikums” profesionālās meistarības konkurss “Ventspils Tehnikuma IT guru 2020”, kurā 7 skolēni vairāku stundu garumā veica dažādus uzdevumus – teorētisko zināšanu pārbaudi, sistēmas bloka sastāvdaļu montāžu/demontāžu, komponenšu īpašību noteikšanu, interneta savienojuma izveidi (vads, konektori, pieslēgvietas), cieto riekstu, kurā dalībnieki demonstrēja savas algoritmiskās domāšanas prasmes u.c.

1. vietu ieguva Maiks Martins Mazkalniņš, kuram izdevās nopelnīt 68,5 no 88,5 punktiem, 2. vietā ar 48 punktiem ierindojās Niks Tormanis, bet 3. vietu ar 42 punktiem ieguva Rolands Baranausks.

Paldies visiem skolotājiem, kuri piedalījās konkursa izstrādes procesā.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikumā norisinājās karjeras izvēles pasākums ĒNU DIENA 2020

0

IMG_20200212_140841_645

2020. gada 12. februārī Ventspils Tehnikumā norisinājās ĒNU DIENA 2020. Tā ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Noslēgusies arī Ēnu diena Ventspils Tehnikumā. Apzinīgie un entuziasma pilnie ēnotāji darbojās automehānikas un metālapstrādes darbnīcās, mācību restorānā “Akvārijs” un Projektu nodaļā. Ļoti priecājamies par šodienas ēnotājiem un gaidām savu audzēkņu rindās! Pateicamies mūsu skolas darbiniekiem, kuri uzņēma ēnotājus un padarīja šo dienu izklaidējošu un interesantu.

Sakām paldies Ventspils Tehnikuma pedagogiem – Ēnu devējiem Egilam Sproģim, Tomam Guntaram Čačem, Mārim Jansonam, Annai Piktai, Ritai Zingbergai un projektu vadītājiem Elvim Binderam-Čoderam un Intai Reinholdei. Īpašs paldies Ventspils Tehnikuma direktorei K.Vāgnerei-Davidovai un pasākuma atbalstītājiem – Albertam Kozlovam, Gundegai Ruciņai, Ingai Rogai, Ilzei Mūrniecei un Ievai Pastorei

Lasīt vairāk »

Izsniedza apliecības izglītības programmā „Saldumi un šokolādes izstrādājumi”

0

macibas-pieaugusajiem

2020. gada 31. janvārī tika izsniegtas apliecības profesionālās pilnveides izglītības programmā „Saldumi un šokolādes izstrādājumi”.

Pedagogu Annas Piktas un Ulda Ernstsona vadībā izglītojamiem bija iespēja pilnveidot savas radošās prasmes saldumu un šokolādes izstrādājumu gatavošanā.

Mācību laikā, vairāku mēnešu garumā, izglītojamie gatavoja gan augļu, ogu un cukurotos saldumus, gan izzināja šokolādes recepšu smalkumus.
saldumi

Priecājamies un lepojamies ar mūsu motivētiem dalībniekiem un radošiem pedagogiem!

Ventspils Tehnikums ESF projektā Nr. 8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 4. kārtā piedāvā 6 izglītības programmas, 8 mācību grupas ar kopējo dalībnieku skaitu – 46

Nodrošinām iespēju apgūt:

1. profesionālās tālākizglītības programmu
„Metālapstrāde” ar kvalifikāciju „Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG)”

2. profesionālās pilnveides izglītības programmu
„Saldumi un šokolādes izstrādājumi”

3. neformālās izglītības programmas

„Digitālās prasmes darba vajadzībām”

„Iecere (ideja) veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai”

„Personas datu aizsardzība (IT) un IT drošība”

„Programmējamie kontrolleri”

Sagatavoja Ventspils Tehnikuma projekta koordinatore
Inta Reinholde
Tālr. +371 26346737

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklēja izstādi “BALTTOUR 2020″

0

IMG-20200131-WA0011

2020. gada 31.janvārī Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna ietvaros Ventspils Tehnikuma programmas “Tūrisma pakalpojumi” 1., 2. un 3.kursu audzēkņi un “Viesnīcu pakalpojumi” 1. un 2.kursu audzēkņi apmeklēja lielāko nozares izstādi Baltijas reģionā “BALTTOUR 2020″ Rīgā, Ķīpsalā. Pasākuma mērķis/uzdevumi – veicināt jauniešu interesi par nozari un informēt jauniešus par izglītības un karjeras iespējām tajā, kā arī iepazīties ar sezonas jaunumiem, ceļošanas iespējām un atklāt īpašos piedāvājumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai.
IMG-20200131-WA0025

Izstādē – gadatirgū “BALTTOUR 2020″, kas norisinās jau desmito gadu, piedalījās apmēram 850 dalībnieki, no kuriem lielākā daļa ir Latvijas uzņēmēji. Kopumā tūrisma izstādē piedalījās dalībnieki no 35 pasaules valstīm. Audzēkņiem bija iespēja tikties ar vadošajiem nozares pārstāvjiem no visas pasaules un iepazīties ar nozares uzņēmuma spektru, potenciālajiem darba devējiem, kuri piedalījās izstādē.

Pēc izstādes apmeklēšanas jaunieši atzina, ka bija noderīgi izzināt jomas plašo piedāvājumu, tādējādi labāk izprast tās attīstības tendences.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Lasīt vairāk »