Jaunumi

Ventspils Tehnikumā viesojās pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

0

IMG-20200122-WA0005

2020. gada 21.janvārī Ventspils Tehnikumā viesojās pārstāvji no NBS. Pasākuma mērķis bija informēt jauniešus par NBS profesijas iespējām un izaugsmi darba tirgū.

3. kursu audzēkņi tika iepazīstināti ar dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un valsts apmaksātām studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.
Informatīvās lekcijas laikā jauniešiem radās priekšstats par NBS struktūru, dienesta pakāpēm, kas tiek piešķirtas, uzsākot militāro dienestu. Jauniešiem tika stāstīts par konkurētspējīgu atalgojumu, kļūstot par karavīru, un sociālajām garantijām.

Lasīt vairāk »

Inta Reinholde piedalījās VeA mūžizglītības centra kursā “Pieaugušo izglītība un tās dalībnieks”

0

vea

2020. gada 21. janvārī Ventspils Tehnikuma Pieaugušo izglītības projektu vadītāja Inta Reinholde piedalījās Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra organizētajā kursā Pieaugušo izglītība un tās dalībnieks. Lektors – Toms Urdze – treneris, mācību projektu vadītājs un Metodes.lv dibinātājs.

Dalībnieki iepazina virkni ieskatu no neirozinātnes un psiholoģijas, kas rada izpratni par to, kā stiprināt cilvēka motivāciju mācīties, kā veicināt gatavību pieņemt pārmaiņas, kā pārvarēt “smadzeņu slinkumu”, un kā padarīt mācīšanās procesu efektīvāku. Izpratne par šiem jautājumiem palīdzēs pieaugušo izglītības pasniedzējam noteikt adekvātus mācīšanās mērķus, atlasīt atbilstošu mācību saturu un radīt vēlamo mācīšanās vidi. Teorētiskie ieskati mijās ar praktiskām aktivitātēm un dalīšanos ar konkrētām idejām pieaugušo izglītības mācību procesa pilnveidei.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikumā tika organizēta NVA filiāles karjeras konsultantes informatīvā tikšanās

0

nva

2020. gada 14. janvārī karjeras attīstības atbalsta pasākuma projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Ventspils Tehnikuma aktu zālē notika lekcija ar NVA Ventspils filiāles karjeras konsultantes Vairas Jansones piedalīšanos. Pasākuma mērķis: motivēt jauniešus izmantot dažāda veida karjeras pakalpojumus NVA Ventspils filiālē.

Skolas audzēkņi: “Automehāniķis“ 3.kurss; “Grāmatvedis” 1. kurss tika informēti par Aģentūras piedāvātajām iespējām jauniešu karjeras attīstības atbalstam – saņemt bezmaksas konsultācijas izglītības un profesijas izvēlē, karjeras plānošanā un darba meklējumos.

Pasākuma laikā jauniešiem tika stāstīts par darba atrašanas veidiem, kā arī par NVA reģistrētajām brīvajām darba vietām Aģentūras mājas lapā.

Atgādinām, ka individuālas bezmaksas karjeras konsultācijas skolēniem pieejamas visās Valsts Nodarbinātības aģentūras filiālēs. Par ceļvedi karjeras veidošanā var kalpot arī NVA tīmekļvietnes sadaļa “Karjera.”

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikums nominēts Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošai balvai “Saules laiva” 2019

0

82738721_2679960422053846_1129149101141655552_o

Svinīgā gaisotnē trešdien, 2020. gada 15. janvārī, tika pasniegta “Saules laiva” – Izglītības un zinātnes ministrijas balva labākajam 2019. gada pieaugušo neformālās izglītības sniedzējam. Balvai nominēti bija 11 pretendenti, starp kuriem bija arī Ventspils Tehnikums. Pasākumā Ventspils Tehnikumu pārstāvēja projektu koordinatore Inta Reinholde.

Balvu pasniedza izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Uzrunājot klātesošos, viņa sacīja, ka visi balvas nominanti ne tikai iedvesmo ar savu darbu, bet arī uzskatāmi apliecina, ka pieaugušo izglītības ideja aizvien lielākam skaitam Latvijas iedzīvotāju kļūst par pašsaprotamu dzīves sastāvdaļu.

Balvu dibinājusi un pasniedz Izglītības un zinātnes ministrija, lai akcentētu pieaugušo izglītības nozīmīgumu, kā arī izceltu un novērtētu institūcijas un pedagogus, kas strādā pieaugušo neformālās izglītības jomā. Balva ir ceļojoša, kas nozīmē – katru gadu to saņem kāds cits pieaugušo neformālās izglītības īstenotājs, kas veicinājis mūžizglītības attīstību Latvijā un nodrošinājis nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu.

Ventspils Tehnikums neformālās izglītības programmas īpaši aktīvi piedāvā no 2017.gada, kad Latvijā tika uzsākta darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci” īstenošanas noteikumi. Pašlaik jau īstenotas 6 programmas un projekta 4.kārtā paredzēts īstenot vēl 6 kārtas.

Informācijai:
Inta Reinholde
Projekta koordinatore
projekti@ventspilstehnikums.lv
+371 26346737

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikums aicināja uz maksas pasākumu “Ziemassvētku radošās darbnīcas skolēniem”

0

berni

2019. gada 18. decembrī Ventspils Tehnikums aicināja uz maksas pasākumu “Ziemassvētku radošās darbnīcas skolēniem”.

Dalībniekiem tika piedāvātas četras radošās darbnīcas, kas ne tikai sniedza iespēju jēgpilni pavadīt vakaru kopā ar vecākiem, izzinot kaut ko jaunu un neparastu, bet rosinot skolēnus jau agrā vecumā apzināties arī straujās izmaiņas tehnoloģijās un, ka jau no mazotnes mērķtiecīgi jādomā par to, kā attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū:

1) Datorsistēmu tehniķu darbnīca – 3D Ziemassvētki un Virtuālie Ziemassvētki (Alberts Kozlovs, Māra Kalneja, Aleksis Franko un Pauls Bisenieks)

2) Mašīnbūves tehniķu darbnīca – Radošie Ziemassvētki (Inga Roga un Egils Sproģis)

3) Ēdināšanas pakalpojumu darbnīca – Garšīgie Ziemassvētki (Gundega Ruciņa, Uldis Ernstsons, Sanita Ziemele un palīgi)

Pasākums novērtēts ļoti pozitīvi gan no dalībnieku, gan rīkotāju puses.

Priecājamies un lepojamies ar mūsu motivētiem dalībniekiem un radošiem pedagogiem!

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma meistarklase “Receptes svētku galdam no vecmāmiņas pūra lādes”

0

IMG-20191218-WA0030

2019. gada 17. decembrī Ventspils Tehnikums aicināja uz meistarklasi “Receptes svētku galdam no vecmāmiņas pūra lādes”

Pedagoga Antas Garbares vadībā 8 dalībniekiem bija lieliska iespēja uzburt svētkus darba dienas vakarā un izmēģināt dažādas receptes.
Vakara gaitā tapa uzkoda – sāļais rupjmaizes kārtojums ar kūpinātu silķīti un marinētiem sīpoliem, zupa – ķirbju krēmzupa ar plūkātu mocarellas sieru un kvinojas sēklām, pamatēdiens – pildīts cūkas cepetis ar glazētiem burkāniem, ceptu ābolu un brūkleņu mērcīti un deserts – olu krēms ar brūkleņu mērci.

Priecājamies un lepojamies ar mūsu motivētiem dalībniekiem un radošiem pedagogiem!

Lasīt vairāk »

Ieva Krūmiņa piedalās Erasmus+ programmas rezultātu izplatīšanas konferencē

0

krumina

2019. gada 11. decembrī Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja Ieva Krūmiņa apmeklēja Valsts izglītības attīstības organizēto Erasmus+ programmas rezultātu izplatīšanas konferenci “Erasmus+ kā rīks izglītības iestāžu internacionalizācijai un izglītības kvalitātes paaugstināšanai”.

Konferencē informēja par Erasmus+ programmas sasniegumiem, rezultatīvajiem rādītājiem un nozīmi izglītības iestādēs. Paneļdiskusijā un pieredzē par Erasmus+ programmas projektu realizēšanu un labās prakses piemēriem dalījās pārstāvji no: Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Mālpils novada pašvaldības, Rīgas izglītības un informatīvi metodiskā centra, Ogres tehnikuma, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes, Rīgas Raiņa vidusskola un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

“Kolēģi dalījās iedvesmojošos pieredzes stāstos par realizētajām projekta idejām un rezultātiem, akcentēja mobilitāšu nozīmi izglītojamo mācību procesā un redzesloka paplašināšanā. Tika uzsvērta nepieciešamība pedagogiem iesaistīties projektu plānošanā un dalībā tajos, lai rādītu audzēkņiem labo piemēru un iegūtu jaunu pieredzi un zināšanas, kā tas ir atspoguļots Erasmus+ sauklī “Maini dzīvi, domā plašāk”, “ stāsta I.Krūmiņa.

Viņa akcentē galvenās atziņas no semināra: ja skolotāji iedvesmojas – tad arī audzēkņi to dara; mobilitātes ir lielisks veids, kā audzēkņiem šeit Latvijā nodrošināt ārvalstu pieredzi, izmantojot Erasmus+ programmu, tādējādi novēršot viņu aizbraukšanu; iesaistīšanās projektos paplašina pieredzi un sniedz jaunas iespējas, draugus un kontaktus; tāpat pedagogi novērtē projektu ieguvumu profesionālajā pilnveidē, izglītības metožu klāsta papildināšanā, valodu prasmju uzlabošanā, zināšanu pārnesē un jaunu prasmju apguvē, personības bagātināšanā un pašpārliecinātības sekmēšanā.

“Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Vēstures skolotājs un projektu vadītājs Edgars Bērziņš atklāja savu pieredzes stāstu un aktīvo darbu skolā, novadā un pat starpnovada mērogā, viņa stāstījums par “pieredzes izaugsmi jeb, kā, audzējot profesionālo muskuli, radīt lielas idejas un ļaut tām lidot” būs noderīgs manā turpmākajā darbā,” uzsver I.Krūmiņa.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma jaunieši karjeras pasākumā formulē savus 2020. gada mērķus

0

karjera

Karjeras projekta ietvaros 2019. gada 10. decembrī, Ventspils Tehnikuma 3. kursa izglītojamiem – mašīnbūves, datorsistēmu tehniķiem un elektrotehniķiem tika rīkota tikšanās ar Ventspils Jauniešu mājas vadītāju Kristianu Jaceviču.

Jauniešiem bija iespēja izvērtēt šo 2019. gadu, atskatīties uz padarīto, novērtēt savu ieguldījumu un būt gandarītiem par sasniegumiem. Jaunieši identificēja to, kas viņus šogad piepildīja, kā arī to, kas – iztukšoja.

Pasākuma laikā bija iespēja pārdomāt arī par to, ko katrs no viņiem šogad atklājis jaunu par sevi, kādā jomā bijuši vislabākie sasniegumi, kā arī to, pie kā būtu vēlams turpināt strādāt nākamgad.

Jaunieši, izmantojot žurnālus, bukletus, avīžu izgriezumus, veidoja savu mērķu kolāžu par saviem nākotnes sapņiem. Kolāža ir veids, kā vizuāli nostiprināt savus mērķus un palīdzēt tiem īstenoties.

Bieži lietas un procesi cilvēka dzīvē iet soli solī ar viņu kolāžām. Skolēni radoši strādāja un varēja just, ka dažiem tas sagādāja patiesu gandarījumu. Darbi bija daudzveidīgi – cits ar savu veikumu pārsteidza pats sevi. Pasākumā tika uzsvērts, ka ikvienam ir svarīgi atcerēties – ejot uz mērķi, galvenais ir tam koncentrēties.

Pasākuma novērtēšanas anketās audzēkņi atzinīgi novērtēja pasākuma saturisko daļu.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Lasīt vairāk »

Projekta Nr.8.1.3.0/17/I/007 īstenošanas progress (05.09.2019. – 30.11.2019.)

0

met
05.12.2019

Projekta “Ventspils tehnikuma modernizēšana specifiskā atbalsta mērķa 8.1.3. “Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu” ietvaros mērķis ir tehnikuma modernizēšana, nodrošinot mācību vides atbilstību tautsaimniecības nozaru attīstībai un uzlabojot profesionālās izglītības pieejamību. 2019.gada 30.novembrī beidzās projekts, un ir liels gandarījums par to, ka projektā izvirzītais mērķis tika sasniegts.

PIKC “Ventspils Tehnikums” kopā ar sadarbības partneri – Valsts izglītības attīstības aģentūru iegādājās projektā plānoto mācību aprīkojumu četrās izglītības programmās- “Metālapstrāde”, “Mehatronika”, “Enerģētika un elektrotehnika” kā arī “Datorsistēmas”, tai skaitā mācību aprīkojumu IP “Datorsistēmas” jaunizveidojamai kvalifikācijai “Programmēšanas tehniķis” un modernizēja kvalifikācijai “Datorsistēmu tehniķis” pieejamo aprīkojumu. Tāpat tika iegādāts nepieciešamais aprīkojums lodēšanas mācību darbnīcu izveidei kvalifikācijas “Datorsistēmu tehniķis”, “Elektrotehniķis” un “Mehatronisko sistēmu tehniķis”, kā arī metodiskā centra darbības nodrošināšanai.

Projekta ietvaros iegādātais aprīkojums sekmēs pilnīgu izglītības iestādes modernizāciju, nodrošinot kompleksu atbalstu pieejamības nodrošināšanai, profesionālās izglītības prestiža paaugstināšanai un kvalitātes uzlabošanai. Ieguldījumu rezultātā plānots sekmēt elastīgākas profesionālās izglītības ieviešanu, kas ir piemērotāka mūžizglītības principiem, kas ātrāk reaģē uz darba tirgus izmaiņām, kā arī sekmējot audzēkņu nodarbinātību un iekļaušanos darba tirgū.

Lasīt vairāk »

Ventspils Tehnikuma audzēkņi apmeklēja izstādi “TECH INDUSTRY 2019″

0

logo
bilde

2019. gada 28. novembrī Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna ietvaros Ventspils Tehnikuma programmas “Inženiermehānika” 1., 2. un 3.kursu audzēkņi apmeklēja lielāko un nozīmīgāko nozares izstādi Baltijas reģionā “TECH INDUSTRY 2019″ Rīgā, Ķīpsalā. Pasākuma mērķis – veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, iepazīties ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un inovācijām, informēt jauniešus par izglītības un karjeras iespējām nozarē.

Izstādē tika demonstrētas modernākās metālapstrādes, rūpnieciskās un mašīnbūves iekārtas, elektroinstrumenti, metālizstrādājumi, automatizācijas sistēmas, bilde3hidraulika, ražošanas materiāli, mēriekārtas, gāzes apgādes iekārtas, elektronika un elektrotehnika, noliktavu aprīkojums, iekraušanas un izkraušanas tehnika, kā arī citas iekārtas, materiāli un tehnoloģijas.

Audzēkņiem bija iespēja tikties ar iekārtu ražotājiem no visas pasaules un skatīt grandiozas jaunāko iekārtu, instrumentu un tehnoloģiju demonstrācijas; iepazīties ar nozares uzņēmuma spektru, potenciālajiem darba devējiem, kuri piedalās izstādē. Pēc izstādes apmeklēšanas jaunieši atzina, ka bija noderīgi praktiski aplūkot iekārtu darbību, tādējādi labāk izprast to lietošanu. Audzēkņiem jo īpaši patika demonstrācijas par jaunākajiem darba galdiem, metināšanas simulatori, izmēģināt metināt ar 3D brillēm, robotizēta metināšana un lāzergriešana.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Lasīt vairāk »