Ventspils Tehnikuma skolotājas piedalījās Datorikas skolotāju konferencē

Ventspils Tehnikuma skolotājas Lāsma Lēruma-Gūtmane un Māra Kalneja 2019. gada 26. augustā devās uz VEF kultūras pili, lai piedalītos Datorikas skolotāju konferencē. Konferences laikā VEF Kultūras pils vestibilā bija izvietoti uzņēmumu Accenture Latvia, Latvijas Mobilais Telefons, Baltic3D.eu un ZZ Dats SIA stendi, kuros uzņēmumi demonstrēja biznesā aktuālās inovācijas un tehnoloģijas, kā arī zinoši eksperti atbildēja uz konferences apmeklētāju jautājumiem, tika reklamēti arī daži ar IKT virzienu saistīti konkursi.

Konferences laikā pedagoģes uzzināja par aktuālo nākamajā mācību gadā, IT nozares tendencēm, kā arī piedalījās Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA), “Microsoft Latvia” un Latvijas IT Klastera organizētā konkursa “Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019” apbalvošanas ceremonijā.
“Šajā konkursā startēja divi PIKC “Ventspils Tehnikums” skolēni Endijs Bertāns un Vilnis Lībeks. Endijs izstrādāja tīmekļa vietni, kurā dalījās ar savu vīziju par nākotnes profesiju Mākslīgā intelekta attīstītājs, savukārt Vilnis veidoja video, kurā nebaidījās iejusties galvenā varoņa lomā un pieņemt darbā Datu detektīvus. Esmu gandarīta par skolēnu iesaistīšanos tik nopietnu tēmu izzināšanā, nebaidoties riskēt un mēģināt pierādīt sevi un savas IKT prasmes.” – Māra Kalneja

1. vietu konkursā ieguva Endijs Bertāns, viņš savā darbā norādīja, ja ir vēlme kļūt par mākslīgā intelekta risinājumu attīstītāju, jābūt vispusīgam, ar elastīgu un analītisku domāšanu, radošam un spējīgam izrādīt iniciatīvu! Endijs balvā ieguva dāvanu karti LMT veikalos 250 EUR vērtībā, bet viņa skolotāja balvā saņēma apmaksātu dalību, tai skaitā ceļa izdevumus un uzturēšanos, organizācijas All Digital rīkotajā konferencē „All Digital summit 2019” Boloņā, Itālijā, 2019. gada oktobrī.

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*