Notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta LLI-24 uzsākšanas sanāksme

LATLIT_logo_mix_full_CMYK

2017. gada aprīļa sākumā Ventspils Tehnikuma pedagogi Andris Ozoliņš un Alberts Kozlovs, kā arī administrācijas pārstāves Ineta Burceva un Elza Ozoliņa devās uz Lietuvas Jūras akadēmiju Klaipēdā, lai piedalītos Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta “Lietuvas un Latvijas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitātes un nodarbinātības veicināšana” (projekta nr. LLI-24) uzsākšanas sanāksmē, pēc kuras visi projekta partneri devās uz Klaipēdas ostas dokiem iepazīties ar nozares uzņēmumiem un to darbību.

Kā jau minēts projekta nosaukumā, projekta mērķis ir veicināt elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitāti un nodarbinātību, ko plānots paveikt ar virkni projekta ietvaros plānotām aktivitātēm. Meeting_8Jūrniecības nozarē, kā arī krastā bāzētos uzņēmumos Lietuvā un Latvijā ir novērojams kvalificētā darba spēka trūkums enerģētikas un augstsprieguma tehnoloģiju jomās. Ņemot vērā, ka jūrniecības nozare darbojas pēc vienotiem principiem un standartiem, piecu izglītības iestāžu apvienība – projekta vadošais partneris: Lietuvas Jūras akadēmija un sadarbības partneri: Liepājas Jūrniecības koledža, Kauņas Tehniskā koledža, Rīgas Tehniskā universitāte (Ventspils filiāle) un Ventspils Tehnikums – izlēma ar pārrobežu sadarbības projekta palīdzību apvienot savas spējas ar mērķi paaugstināt Lietuvas un Latvijas speciālistu mobilitāti un nodarbinātību minētajās nozarēs. Pārrobežu sadarbība jūrniecības nozarē ir izšķiroša, ņemot vērā, ka gan tehnoloģiskie, gan jūrniecības standartu izaicinājumi ir kopīgi gan Latvijā, gan Lietuvā. Sadarbības rezultātā tiks izveidotas un izglītības programmās iekļautas 6 specializētas, praktiskas laboratorijas. Tāpat arī 13 studiju priekšmetu programmas studentiem; attīstītas/atjaunotas 2 kursu programmas pieaugušajiem, kā arī sagatavoti kopīgi metodiskie materiāli trijās valodās. Projekta laikā vismaz 106 studenti un strādājošajiem speciālistiem, pateicoties pārrobežu sadarbībai, cels savu kvalifikāciju enerģētikas un augstsprieguma tehnoloģiju jomās, piedaloties kopīgi rīkotajos pasākumos, piem., pieredzes apmaiņas aktivitātēs, ekskursijās pie potenciāliem darba devējiem, treniņapmācībās, tikšanās u.c. Gan laboratorijas, gan izglītības programmas nodrošinās projekta ilgtspēju un dos iespēju celt kvalifikāciju arī pēc projekta beigām.

Ventspils Tehnikuma plānotais budžets šī projekta ietvaros ir 151377,95 EUR, no kuriem ERAF finansējums 85% apmērā veido 128671,60 EUR.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*