No biznesa kanvu izaicinājuma konkursa atgriežas ar godalgotām vietām

konkurss

2018. gada 24. un 25.janvārī, Ventspils Tehnikuma pedagoģe Līga Filipoviča un audzēkņi Emīls Pētersons, Jolanta Konstantinoviča un Artūrs Kostaščkus piedalījās PIKC „Liepājas Valsts tehnikums” organizētajā Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursā “Biznesa kanvu izaicinājums (Business Canvas Challenge)”. Konkursā piedalījās dalībnieki no septiņām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Konkursa norisi organizēja, domājot savādāk – konkursantiem vajadzēja strādāt jauktās komandās, kur spēkus komandas darbam apvienoja izlozes kārtībā noteikti komandas dalībnieki.

Ventspilnieki konkursā startēja sekmīgi, izcīnot godalgotas vietas. Pedagoģe Līga Filipoviča ar savu komandu izcīnīja 1.vietu, prezentējot ideju kā hobiju pārvērst naudā. Emīlam 2. vieta, bet Jolantai ar savu komandu 3.

Konkursa laikā praktiskā darbība mijās ar lekcijām, kurās uzņēmējdarbības profesionāļi mācīja gan ģenerēt biznesa idejas, gan arī idejas realizēšanu iestrādāt biznesa kanvas modelī. Domājot savādāk, bija iespēja darīt labāk, kā rezultātā konkursanti izstrādāja tādas biznesa idejas, kuru liela daļa ir spējīgas dzīvot un attīstīties kā veiksmīgi biznesi.
Iegūtās vietas

1.vieta – jauktā komanda:
Līga Filipoviča – skolotāja – konsultante VENTSPILS TEHNIKUMS
Anete Jankovska – konkursants PIKC KULDĪGAS TEHNOLOĢIJU UN TŪRISMA TEHNIKUMS
Linards Andersons – konkursants PIKC RĪGAS VALSTS TEHNIKUMS
Mārtiņš Vasmuss – konkursants PIKC LIEPĀJAS VALSTS TEHNIKUMS

2.vieta – jauktā komanda:
Madara Mago – skolotāja – konsultante PIKC LIEPĀJAS VALSTS TEHNIKUMS
Elīna Fatejeva – konkursants PIKC RĪGAS VALSTS TEHNIKUMS
Emīls Roberts Pētersons – konkursants VENTSPILS TEHNIKUMS
Renāte Dināra Peļņa – konkursants OGRES TEHNIKUMS

3.vieta – jauktā komanda:
Zane Lase – skolotāja – konsultante PIKC KULDĪGAS TEHNOLOĢIJU UN TŪRISMA TEHNIKUMS
Jolanta Konstantinoviča – konkursants VENTSPILS TEHNIKUMS
Laura Jurševska – konkursants PIKC LIEPĀJAS VALSTS TEHNIKUMS
Jānis Pampe – konkursants RĪGAS TŪRISMA UN RADOŠĀS INDUSTRIJAS TEHNIKUMS

Vienlaikus ar konkursu tehnikumā norisinājās ESF projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001)

Profesionālās izglītības iestāžu UZŅĒMĒJDARBĪBAS, FINANŠU, GRĀMATVEDĪBAS, ADMINISTRĒŠANAS nozares pedagogu un prakšu vadītāju praktiskās darbības seminārs

“Biznesa kanvu izaicinājums”. Piedalījās pedagogi un prakšu vadītāji no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm un prakšu vadītāji no dažādiem Latvijas uzņēmumiem. Viņiem bija iespēja noklausīties lektorus: uzņēmēju SIA “Inreks IT” Raivi Ekšteinu; sabiedrisko attiecību speciālistu Dzintaru Hmieļevski; Rīgas Stradiņa universitātes docenti Ievu Kalvi; Junior Achievement Latvija programmu direktori – Ingu Bolmani. Arī semināra dalībnieki ģenerēja biznesa idejas un izstrādāja biznesa kanvu. Izvērtējot gan konkursa, gan semināra norisi, izskanēja dalībnieku vēlējums un aicinājums turpināt uzsākto, jo pasākumi bija vērtīgi, saņemts daudz jaunu un pielietojamu ideju, iegūtas biznesa kanvas izstrādes prasmes.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*