No meistarības konkursa SkillsLatvia 2018 Ventspils Tehnikuma audzēknis atgriežas ar bronzas medaļu

31355263_1891444087546672_1700958008726519808_n

Noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, kurā noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos. Ventspils Tehnikums no konkursa atgriezās ar vienu medaļu, kur nominācijā “Restorānu serviss” 3. vietu ieguva 3.kursa audzēknis Arvīds Valters.

Ventspils Tehnikums uz konkursu devās 8 cilvēku sastāvā, pārstāvot ēdināšanas un viesnīcas pakalpojumu nozari, elektronikas un elektriskās instalācijas, datorsistēmas un mobilās robotikas zinātnes.

Bronzas medaļas ieguvējam Arvīdam Valteram, tā pat kā pārējiem dalībniekiem, konkurss norisinājās 2 dienas. Abās dienās jaunajam speciālistam bija jāapvieno teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām. Bija jāatbild uz testa jautājumiem, jāprot uzklāt pusdienu galds, jāloca salvetes, jāatpazīst vīni, jāprot tie pasniegt, jāgatavo kokteiļi, kafija, jāservē un jāporcionē ēdiens, jāprot apkalpot viesus, kā arī jāveic ļoti sarežģītais uzdevums – jāflambēt pankūkas. Kā atzina Arvīda skolotāja Anna Pikta, tad audzēknis ar dotajiem uzdevumiem ir ticis galā lieliski. Pikta uzsvēra, ka Arvīds ir izpildījis visus uzdevumus ar lielu atbildības sajūtu un jau tagad ir gatavs strādāt savā izvēlētā profesijā.
31345721_2294632117248242_9184064324363091968_n

Arvīdu Valteru konkursam palīdzēja sagatavot pedagoģe Anna Pikta, bet jāatzīmē vēl vairākas pedagoģes, kuras nodeva savas zināšanas jaunajam konkursantam – Līga Filipoviča, Ilze Mūrniece un Ieva Pastore.

Mobilās robotikas konkursā startēja 2. kursa audzēkņi Toms Pilverts un Kārlis Zaķis, viņus konkursam sagatavoja pedagogs Jānis Luksis. Elektriskās instalācijas konkursā startēja 3. kursa audzēknis Guntis Plūme, viņu konkursam sagatavoja Alberts Kozlovs. Elektronikā startēja 2. kursa audzēkņi Denijs Norkuss un Lauris Priedeslaipa, konkursam gatavoja pedagogs Jānis Zālītis. Savukārt datortīklu administrēšanā startēja 3.kursa audzēknis Pēteris Nikolovskis, konkursam gatavoja pedagoģe Māra Kalneja. Vienīgā dāma puišu kompānijā bija 2. kursa audzēkne Krista Indriksone, kura startēja nominācijā viesnīcu pakalpojumi. Kristu konkursam sagatavoja pedagoģe Līga Filipoviča.

SkillsLatvia 2018 jaunie profesionāļi tika godalgoti arī tādos prasmju konkursos kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos.

SkillsLatvia 2018 laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. Konkursa darba uzdevumi tika apzināti pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.

Kopumā SkillsLatvia 2018 notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās130 konkursanti no 31 mācību iestādes.
SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*