Norisinājās profesionālo izglītības iestāžu radošais pasākums “Radi.Rādi.Raidi”

dejas1

2019. gada 25.aprīlī, Ventspili pieskandināja Kurzemes reģiona un divas Rīgas profesionālo izglītība iestāžu interešu izglītības pulciņu dalībnieki, kuri piedalījās radošā pasākumā “Radi.Rādi.Raidi”. Ventspilī viesojās 7 profesionālās izglītības iestādes, kopumā sapulcējot vairāk kā 300 dalībnieku. Ventspilī pasākumam bija dots nosaukums “Tu esi”, un tas bija veltīts Latvijā iemīļotam komponistam Raimondam Paulam, izvēloties skatei un koncertprogrammai viņa radītos darbus.

Pasākumu organizēja Ventspils Tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Šādi pasākumi notiek visos Latvijas reģionos – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Radošai pasākumus “Radi.Rādi.Raidi” notiek ik gadu, kurā profesionālo izglītību iestāžu audzēkņi demonstrē savas prasmes dziedāšanā, dejošanā un arī teātra mākslā.

Šajā gadā Kurzemes reģionam pasākumu organizēja PIKC Ventspils Tehnikums, kurā piedalījās audzēkņi no PIKC Liepājas Valsts tehnikuma, Saldus tehnikuma, PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma un Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Cīravas nodaļas, kā arī no PIKC Rīgas Valsts Tehnikuma un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

Dienas pirmajā daļā audzēkņi piedalījās skatēs, kur dziesmu skate norisinājās Ventspils Tehnikuma skolas aktu zāle. Kopumā bija sagatavoti 38 priekšnesumi, kuros dziedāt prasmi demonstrēja kori, ansambļi, dueti un arī solo dziedātāji. Priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija – Rīgas doma kora skolotājs Mārtiņš Klišāns, mūzikas skolotājs, kora “Salve” diriģents Aldans Milzarājs un Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Monika Daļecka.
koris1

Savukārt Ventspils Jaunrades namā savas dejot prasmes žūrijas priekšā demonstrēja 13 tautas deju priekšnesumi un 3 mūsdienu deju priekšnesumi. Visus priekšnesumus vērtēja Latvijā zināmais horeogrāfs un deju studijas “Dzirnas” vadītājs Agris Daņiļevičs un VISC pārstāve un pasākuma “Radi.Rādi.Raidi” projekta vadītāja Kristīne Bulka.

Ventspilis “Radi.Rādi.Raidi” pasākuma ietvaros norisinājās arī teātra izrāžu demonstrējumi, kur bija sagatavojuši mazo izrāžu formātus Liepājas Valsts Tehnikums, Saldus tehnikums un Kandavas Lauksaimniecības tehnikums.

Dalībniekiem diena noslēdzās ar svinīgo svētku koncertu Jaunrades namā, kur katra skola bija sagatavojusi savus labākos priekšnesumus, bet visas skolas vienojās kopīgā tautas dejā “Četras stihijas”, kā arī kopkoris nodziedāja Raimonda Paula dziesmas “Aicinājums”, “Dziedāt visai pasaulei” un “Tu esi”. Koncerta noslēgumā dalībniekiem pievienojās viesi – Guntars Račs un viņa draugi, kā arī ventspilniece Katrīna Bindere – Čodere, kuri nodziedāja vairākas dziesmas. Koncerta noslēgumā viesi kopā ar kopkori nodziedāja Ventspils Tehnikuma himnu, kuras autori Guntars Račs (vārdi) un Tomass Kleins (mūzika) atradās uz skatuves, kā arī “Liepājas brāļi” dziesmu “Tikai tā”.

Koncerta noslēgumā Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere pateicās visiem pasākuma dalībniekiem un izteica pārliecību Ventspilī tikties vēl kādu reizi, kā arī pauda cerību, ka viesiem ļoti patika Ventspils pilsēta un ir paspējuši izbaudīt un apskatīt kaut nedaudz no skaistās piejūras pilsētas.
Ventspils Tehnikums pateicas visiem skolu pedagogiem, kuri sagatavoja savus audzēkņus šim pasākumam, kā arī skolu direktoriem par atbalstu pasākuma tapšanā. Liels paldies Valsts izglītības satura centram par projekta virzīšanu un koordinēšanu, paldies žūrijai, kā arī Ventspils Tehnikuma kolektīvam par pasākuma organizēšanu. Bet vislielākais paldies radošiem un talantīgiem jauniešiem, kuri tur godā un cieņā Latvijas nacionālās bagātības dejās un dziesmās.

Informāciju sagatavoja:
Rets Ralfs Zilgme
SIA “Reke”
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību koordinators
aktuali@ventspilstehnikums.lv

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*