Organizē starptautisku konferenci elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģijas nozarē

2019. gada 1.martā, Ventspilī norisināsies starptautiska konference Lietuvas un Latvijas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitātes un nodarbinātības veicināšanas projekta ietvaros (LitLatHV), kuru organizē Ventspils Tehnikums. Seminārs norisināsies visas dienas garumā gan Ventspils Augstskolā, Ventspils Tehnikumā, gan arī uzņēmumā “Hansa Matrix”.

Konferences dalībniekiem būs iespēja uzklausīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieka Jāņa Vītoliņa un arī Ventspils Tehnikuma direktores Kristīnes Vāgneres uzrunas, projektu partneru prezentācijas, Enerģētikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētāja Māra Valda Kalniņa prezentācija, kā arī SIA Schneider Electric pārstāvja Gata Arajuma prezentācija. Konferences otrajā daļā dalībnieki praktiski darbosies Ventspils Tehnikumā, kā arī apmeklēs uzņēmumu “HansaMatrix”.

Jūrniecības nozarē, kā arī krastā bāzētos uzņēmumos Lietuvā un Latvijā ir novērojams kvalificētā darba spēka trūkums enerģētikas un augstsprieguma tehnoloģiju jomās. Ņemot vērā, ka jūrniecības nozare darbojas pēc vienotiem principiem un standartiem, piecu izglītības iestāžu apvienība – Lietuvas Jūras akadēmija, kurš ir arī projekta vadošais partneris, Liepājas Jūrniecības koledža, Rīgas Tehniskā Universitātes Ventspils filiāle, Kauņas tehniskā koledža un Ventspils Tehnikums, nolēma ar pārrobežu sadarbības projekta palīdzību apvienot savas spējas ar mērķi paaugstināt Lietuvas un Latvijas speciālistu mobilitāti un nodarbinātību minētajās nozarēs.

Projekta īstenošanas laiks ir 24 mēneši laika posmā no 2017. gada 1.aprīļa līdz 2019. gada 31. martam.

Projekta mērķis: Projekta mērķis ir veicināt elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitāti un nodarbinātību.
Kopējais projekta finansējums – EUR 915 322,51, t.sk. EUR 778 024,10 Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums (85%) un 137 298,41 nacionālais finansējums (15%).

Projekta galvenie rezultāti ir elektrotehnikas laboratoriju aprīkojuma iegāde un uzstādīšana katram no projekta partneriem (kopumā 6 laboratoriju aprīkojums), studiju priekšmetu (13 dažādās programmās) un pieaugušo mācību programmu atjaunošana/attīstība, metodoloģisko materiālu sagatavošana 3 valodās, kvalifikācijas celšanas kursu īstenošana – starptautiska pieredzes apmaiņa, apmācības, u.c.

VENTSPILS TEHNIKUMS

STARPTAUTISKĀ KONFERENCE

Ventspils, Latvija, 2019. gada 1. martā

Darba kārtība konferences 1. daļai

Vieta: Ventspils Augstskola, Inženieru iela 101A

10:45–11:00 Reģistrācija

11:00–11:05 Jāņa Vītoliņa: Domes priekšsēdētāja 1. vietnieka infrastruktūras jautājumos uzruna

11:05–11:10 Kristīnes Vāgneres: Ventspils Tehnikuma direktores uzruna

11:10–12:05 Projekta partneru prezentācijas

12:05–12:50 Māris Valdis Kalniņš: Enerģētikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētājs. Tēma: “Professional education reform in the energy sector”

12:50–13:20 Gatis Arajums: SIA Schneider Electric. Tēma: “Human centric lighting”

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma direktores vietniece audzināšanas darbā
Tālr: + 371 22007768
e-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*