Pieaugušie veiksmīgi pabeidz mācības un jau steidz uzsākt nākamās

jaunais_logo

No 2018. gada janvāra līdz pat šim brīdim Ventspils Tehnikumā notika divu Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu Ventspils Tehnikuma izglītības programmu realizācija strādājošajiem un pašnodarbinātajiem. Neformālo izglītības programmu mājas lapu veidošanā jau š.g. maijā pabeidza septiņi, savukārt jūnijā seši izglītojamie sekmīgi pabeiguši profesionālo tālākizglītības programmu “Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG)”, iegūstot otrā līmeņa profesionālo kvalifikāciju.

Pieaugušo izglītības projekts Ventspils Tehnikumā tiks īstenots arī turpmāk. Jūnija beigās mācības Ventspils Tehnikumā uzsāks pieaugušie divās izglītības programmās – neformālajā izglītības programmā “Jaunākās tendences ēdienu gatavošanā un noformēšanā”, kā arī profesionālajā tālākizglītības programmā “Elektromontieris”. Mācības nodrošina Ventspils Tehnikuma pedagogi un tās notiek tehnikuma telpās darba dienu vakaros.

Nākamā pieteikšanās mācībām tiks uzsākta 2018. gada rudenī – Ventspils Tehnikums plāno paplašināt savu piedāvājumu, dodot iespēju Ventspils un tuvākās apkaimes strādājošajiem un pašnodarbinātajiem apgūt gan neformālās, gan profesionālās pilnveides, gan profesionālās tālākizglītības programmas vairākās nozarēs – elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās; enerģētikā; metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās, kā arī ēdināšanas pakalpojumos un tūrismā.

Atgādinām, ka mācību izmaksas 90% apmērā sedz Eiropas Savienības fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darbinieka darba devējs. Savukārt mācības bez maksas ir personām ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu. Mācībām var pieteikties strādājošie vai pašnodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību – pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību atkarībā no izvēlētajām mācībām un tajās nepieciešamajām priekšzināšanām.

Projekts tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveidi” īstenošanu Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci” ietvaros.

Vairāk informācijas par projektu Ventspils Tehnikuma mājas lapā http://www.pikc.lv/lv/par-mums/projekti/pieauguso-izglitiba/, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras izveidotajā projekta mājas lapā http://www.macibaspieaugusajiem.lv/

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*