Simtgades stipendiju saņem Ventspils Tehnikuma absolvents Toms Bergmanis

VT-izlaidums-011

Katras Latvijas vidējās un profesionālās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents šogad saņēma 500 eiro stipendiju. Ventspils Tehnikuma izlaidumā “Simtgades loterijas” stipendiju saņēma absolvents un jaunais elektrotehniķis Toms Bergmanis.

Latvijas simtgades gadā Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS Latvijas Loto īsteno kopēju projektu – Simtgades loteriju, kurā daļa peļņas tiek dāvināta Latvijas spožākajiem absolventiem. 500 eiro lielo stipendiju saņēma arī Ventspils Tehnikuma absolvents Toms Bergmanis, kurš ieguvis elektrotehniķa kvalifikāciju.

Ventspils Tehnikuma izglītojamais Toms Bergmanis kopš 2014.gada ir apguvis “Elektrotehniķa” profesiju. Jaunietis visus četrus gadus mācījās tikai uz labām un teicamām atzīmēm. Vidējais galīgais vērtējums Tomam bija 8.79 balles. Labi un teicami vērtējumi bija ne tikai profesionālos priekšmetos, bet arī apgūstot vispārējās vidējas izglītības priekšmetus, kur Valsts centralizētie eksāmeni bija nokārtoti labā līmenī.

Toms ir komunikabls un uz sadarbību vērsts jaunietis, atvērts jaunām un radošām idejām. Ar savu pozitīvo tēlu un attieksmi pret mācību darbu un līdzcilvēkiem viņš motivēja arī pārējos skolas jauniešus aktīvi iesaistīties aktivitātēs.

Savu profesionālo kompetenci Toms ir stiprinājis un pierādījis piedaloties Latvijas un starptautiskos profesionālos konkursos, iegūstot godalgotas vietas.

Toms izmantoja visas piedāvātās iespējas papildināt savas zināšanas starptautiskā līmenī, piedaloties Erasmus + un Lat Lit projektu aktivitātēs.
Ārpus mācību darba Toms aktīvi piedalījās sporta aktivitātēs , trenējoties futbolā un frisbijā, iesaistījās un centās iesaistīt pārējos Ventspils Tehnikuma izglītojamos skolas karjeras un profesionālās izglītības popularizēšanas. Toms sevi pilnveido mākslinieciskā pašdarbība – spēlē ģitāru un dejo tautiskās dejās.
Ventspils Tehnikums lepojas ar Tomu Bergmani un izvirzīja viņu Latvijas simtgades stipendijas saņemšanai.

Toms Bergmanis saņēma arī Ministru prezidenta Māra Kučinska atzinības rakstu. Vēl šādu atzinību saņēma arī automehāniķe Sintija Mūrniece un Regnārs Krastiņš, kurš ieguvis elektrotehniķa kvalifikāciju.

Ventspils Tehnikumu šogad absolvēja 141 jaunais speciālists 9 dažādās profesijās. Šobrīd turpinās jauno audzēkņu uzņemšana, kur profesiju varēs iegūt 14 dažādās kvalifikācijās gan pēc pamatskolas, gan vidusskolas absolvēšanas.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*