Ventspils Tehnikumā no 11. jūnija sāksies jauno audzēkņu uzņemšana

Ventspils Tehnikums no 11. jūnija uzsāk jauno audzēkņu uzņemšanu jaunajam 2018./2019. mācību gadam. Ventspils Tehnikums ir viena no senākajām mācību iestādēm Latvijā, kas piedāvā saviem audzēkņiem iegūt kā vidējo, tā arī profesionālo izglītību, ko augsti ir novērtējuši Latvijas uzņēmēji un nozares profesionāļi.
2017./2018. gadā Ventspils Tehnikumā mācījās 855 audzēkņi, apgūstot ne tikai profesionālo izglītību, bet praktizējoties arī darba vidē balstītās apmācības veidā lielākajos uzņēmumos, kā, piemēram, Bucher Municipal, Ventspils Siltums, Olimpiskais centrs “Ventspils” un citi. Ventspils Tehnikums nodrošina prakses iespējas visiem audzēkņiem. Prakses iespējas audzēkņiem tika piedāvātas arī skolas sadarbības partneru viesnīcās un restorānos Vācijā un citās Eiropas valstīs, kur jaunieši iegūst starptautisku pieredzi. Tāpat audzēkņiem tika piedāvātas arī plašas interešu izglītības iespējas, iesaistoties sporta nodarbībās, kora, teātra un dejas pulciņos.
Audzēkņiem tika piedāvātas vairāk nekā 300 vietas dienesta viesnīcā – gan jaunajā un mūsdienīgajā dienesta viesnīcā “Venta”, gan Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā.

Mācību programmas

2018./2019. mācību gadā Ventspils Tehnikuma audzēkņi varēs apgūt vairākas profesijas, saņemot līdz pat 150 EUR lielu stipendiju (atbilstoši uzrādītajām sekmēm mācībās un iesaistei sabiedriskajās aktivitātēs)

Apgūstamās profesijas

pēc pamatskolas absolvēšanas uzņem audzēkņus šādās profesijās (mācību ilgums 4 gadi):

Restorāna pavārs

Kuģa pavārs

Viesu uzņemšanas dienesta speciālists

Automehāniķis

Mašīnbūves tehniķis

Elektrotehniķis

Inženierkomunikāciju tehniķis

Datorsistēmu tehniķis

Būvizstrādājumu galdnieks

Tūrisma pakalpojumu konsultants

Pēc vidusskolas absolvēšanas uzņem audzēkņus šādās profesijās (mācību ilgums 1,5 gadi):

Viesmīlis

Grāmatvedis

Viesmīlības pakalpojumu speciālists

Ventspils Tehnikums 2018./2019. mācību gadā uzņems audzēkņus šādās Jauniešu garantijas programmas grupās (mācību ilgums 1 gads):

Metinātājs

Pavāra palīgs

Uzņemšana sāksies no 11. jūnija

Jauno audzēkņu uzņemšana sāksies no 11. jūnija, katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz 15:00, Ventspilī, Saules iela 15, LV-3601.

Tālrunis uzziņām: 636 22 663

E-pasts: info@pikc.lv

Iesniedzamie dokumenti:

 • iesniegums (tehnikuma veidlapa)
 • izglītību apliecinoša dokumenta kopija, uzrādot dokumenta oriģinālu
 • sekmju izraksts
 • medicīnas izziņa (veidlapa Nr. 027/u)
 • 4 fotokartītes 3×4 cm
 • pases kopija (uzrādot oriģinālu)

  Par Ventspils Tehnikumu

  Skola savu darbību uzsāka 1906. gadā kā Tirdzniecības skola, vēlākos gados vairākkārt tika mainīts skolas nosaukums, līdz 2012. gadā tas ieguva šā brīža nosaukumu Ventspils Tehnikums.

  2015. gadā Ventspils Tehnikuma audzēkņi varēja uzsākt mācības jaunās un modernās telpās, kā arī apmesties jaunuzceltā dienesta viesnīcā. Tika veikta ēku, būvju, telpu un infrastruktūras renovācija un rekonstrukcija un jaunbūves celtniecība – veikta mācību korpusu rekonstrukcija un dienesta viesnīcas korpusa jaunbūves izbūve. Projekts aizsākās 2013. gada aprīlī un noslēdzās 2015. gada vasarā, kad tika svinīgi atklāta jaunā Ventspils Tehnikuma skola un dienesta viesnīca. Ventspils Tehnikuma renovācijas un infrastruktūras sakārtošanas projektā nozīmīgu ieguldījumu sniedza Ventspils pilsētas dome, pateicoties kurai minētais projekts ir tik vērienīgs.

  Informāciju sagatavoja:
  Solvita Pleinica
  Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: + 371 22007768
  E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

 • Komentēt

  *

  *

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*