Ieva Krūmiņa piedalās Erasmus+ programmas rezultātu izplatīšanas konferencē

krumina

2019. gada 11. decembrī Ventspils Tehnikuma projektu vadītāja Ieva Krūmiņa apmeklēja Valsts izglītības attīstības organizēto Erasmus+ programmas rezultātu izplatīšanas konferenci “Erasmus+ kā rīks izglītības iestāžu internacionalizācijai un izglītības kvalitātes paaugstināšanai”.

Konferencē informēja par Erasmus+ programmas sasniegumiem, rezultatīvajiem rādītājiem un nozīmi izglītības iestādēs. Paneļdiskusijā un pieredzē par Erasmus+ programmas projektu realizēšanu un labās prakses piemēriem dalījās pārstāvji no: Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Mālpils novada pašvaldības, Rīgas izglītības un informatīvi metodiskā centra, Ogres tehnikuma, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes, Rīgas Raiņa vidusskola un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

“Kolēģi dalījās iedvesmojošos pieredzes stāstos par realizētajām projekta idejām un rezultātiem, akcentēja mobilitāšu nozīmi izglītojamo mācību procesā un redzesloka paplašināšanā. Tika uzsvērta nepieciešamība pedagogiem iesaistīties projektu plānošanā un dalībā tajos, lai rādītu audzēkņiem labo piemēru un iegūtu jaunu pieredzi un zināšanas, kā tas ir atspoguļots Erasmus+ sauklī “Maini dzīvi, domā plašāk”, “ stāsta I.Krūmiņa.

Viņa akcentē galvenās atziņas no semināra: ja skolotāji iedvesmojas – tad arī audzēkņi to dara; mobilitātes ir lielisks veids, kā audzēkņiem šeit Latvijā nodrošināt ārvalstu pieredzi, izmantojot Erasmus+ programmu, tādējādi novēršot viņu aizbraukšanu; iesaistīšanās projektos paplašina pieredzi un sniedz jaunas iespējas, draugus un kontaktus; tāpat pedagogi novērtē projektu ieguvumu profesionālajā pilnveidē, izglītības metožu klāsta papildināšanā, valodu prasmju uzlabošanā, zināšanu pārnesē un jaunu prasmju apguvē, personības bagātināšanā un pašpārliecinātības sekmēšanā.

“Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Vēstures skolotājs un projektu vadītājs Edgars Bērziņš atklāja savu pieredzes stāstu un aktīvo darbu skolā, novadā un pat starpnovada mērogā, viņa stāstījums par “pieredzes izaugsmi jeb, kā, audzējot profesionālo muskuli, radīt lielas idejas un ļaut tām lidot” būs noderīgs manā turpmākajā darbā,” uzsver I.Krūmiņa.

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*