Sāksies uzņemšana “Jauniešu garantijas” profesionālās izglītības programmās

2017. gada 11. decembrī sāksies uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās “Ēdināšanas pakalpojumi” un “Metālapstrāde”, kurās gada laikā bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju.

Izglītojamos uzņemsim studiju programmās “Ēdināšanas pakalpojumi”, kvalifikācija “Pavārs” un “Metālapstrāde”, kvalifikācija “Rokas lokmetinātājs (MMA), Lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (MAG).

Lai pieteiktos mācībām jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem ar pamatskolas, vidusskolas vai vidējo profesionālo izglītību. Piedāvātās iespējas var izmantot arī tie, kas strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti, vecumā no 17 līdz 24 gadiem, kā arī var savienot darbu ar mācībām. Pieteikties mācībām aicināti arī vakarskolu audzēkņi un jaunieši, kas iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās augstskolās, kā arī jaunās māmiņas.

Mācības Jauniešu garantijā ļauj saņemt dažāda veida atbalstu, tai skaitā stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Audzēknim tiek nodrošināti nepieciešamie mācību līdzekļi, bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un karjeras atbalsta pasākumi. Mācības ietver 14 nedēļu ilgu kvalifikācijas praksi, kuras laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne, ja tas pamatoti nepieciešams.

“Jauniešu garantija sniedz iespēju sadarbībā ar darba devējiem bez maksas iegūt profesiju. Turklāt to var izdarīt ātri – gada vai pusotra gada laikā, jo jaunieši apgūst tikai profesionālos mācību priekšmetus. Projektu īstenojam kopš 2014.gada, un šobrīd jau gandrīz 6 tūkstoši audzēkņi ir ieguvuši profesiju,” atklāj Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale – Baumane.

Dokumentus Ventspils Tehnikumā var iesniegt no šī gada 11. decembra līdz 2018.gada 23. februārim, mācības sāksies ar 26.februāri. Ar Jauniešu garantijas priekšrocībām, uzņemšanas noteikumiem un iesniegšanai nepieciešamajiem dokumentiem var iepazīties izglītības iestādes mājas lapā saitē: http://www.pikc.lv/lv/aktualitates/jauniesu-garantija

Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 7.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi Jauniešu garantijas ietvaros” pasākuma “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” projekts “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros”, vienošanās Nr. 7.2.1.2./15/I/001 un Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci” Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

jg

  1. Elvis
    18.12.2017 at 12:39

    Labdien! Es gribētu uzzināt, pie kā ir jāiet, lai iesniegtu dokumentus uz jauniesu garantijas grupu, kurā pašlaik uzņem studentus?

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*