Ventspils Tehnikuma teātra studija piedalījās teātru festivālā “…un es iešu un iešu!” Valmierā

20180421_143527

Valmieras Viestura vidusskolā noslēdzās izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls „… un es iešu un iešu!”, kas pulcēja 850 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī vienu kolektīvu no Lietuvas. Festivālā piedalījās arī Ventspils Tehnikuma teātra studija ar izrādi “Spoguļattēls”. Pēc festivālā žūrijas vērtējuma skolas teātra studija saņēma augsto 1. pakāpes diplomu.

Ventspils Tehnikuma iestudētā izrāde “Spoguļattēls” ir skolas teātra studijas vadītājas Solvitas Pleinicas uzrakstīta luga, kura stāsta par notikumiem skolas mācības stundas laikā un par to, ka mēs nemaz neapjaušam, ko domā un jūt mums blakus esošais cilvēks. Protams, lugā viens no galvenajiem vēstījumiem ir jauniešu savstarpējās attiecības. Arī paši jaunieši ir aktīvi iesaistījušies lugas veidošanā, iesakot sev raksturīgos izteiksmes veidus, sajūtas un rīcību vienā vai otrā gadījumā.

Aizvadītā festivāla mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu, sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi.

Festivāls šogad bija veltīts Latvijas valsts simtgadei, tādēļ skolēnu teātru režisori tika aicināti iestudēt latviešu dramaturgu darbus. Lai izvērtētu skolu teātru sniegumu, tika izveidota žūrija, kuras sastāvā bija režisores Anna Jansone un Dace Liepeniece, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Rīgas Skolēnu pils teātra “Zīļuks” režisore Laura Paegle un Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” režisors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Roberts Segliņš, kā arī VISC vecākā referente Dace Jurka. Žūrija kopumā noskatījās 78 skolēnu teātru iestudējumu videoierakstus. Uzaicinājumu uz festivālu saņēma 52 skolu teātri, kas skatē ieguva I un II pakāpes diplomu. Žūrija iestudējumus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kurā dažāda vecuma bērni un jaunieši vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza balvas. Jauniešu žūrija par gada izrādi atzina Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” izrādi „Neatvairāmās grēcinieces”, kas veidota pēc kinofilmas „Čikāga” motīviem.

Informāciju sagatavoja:
Solvita Pleinica
Ventspils Tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: + 371 22007768
E-pasts: solvitapleinica@gmail.com

Komentēt

*

*

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti.*