Aktualitātes

logo-karjera


Ventspils Tehnikuma audzēkņi izaicinās Ventspils Augstskolas studentus

2018. gada 26.aprīlī, Ventspils Tehnikumā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums “Izaicinājums ēdināšanas pakalpojumu speciālistam”. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākuma mērķis bija iepazīt ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu speciālista profesijas specifiku un gūt atziņas nākotnes mērķu izvirzīšanai, lai spētu konkurēt strauji mainīgajā darba tirgū. Tajā piedalījās skolas Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti 2., 3.kursa audzēkņi, Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti uz pasažieru kuģiem 3.kursa audzēkņi, Viesmīlības pakalpojuma speciālists abu 3.kursu audzēkņi. Kopumā piedalījās 84 jaunie topošie speciālisti.

Pasākums notika sadarbībā ar Ventspils Augstskolu, kuru pārstāvēja pārrobežu studenti no Uzbekistānas, Krievijas, Turcijas un Ungārijas.

Pasākumu vadīja starpkultūru komunikāciju jomas profesionālis un paraugdemonstrējumus rādīs 4 nacionalitāšu pārstāvji. Pasākuma 1. daļā notika lekcija par starpkultūru sakaru nepieciešamību, iepazīstināšana ar ārzemju studentu nacionalitātēm, ar mērķi ievirzīt jauniešu domāšanu starpkultūru sakaru kontekstā, lai spētu konkurēt strauji mainīgajā darba tirgū. Savukārt pasākuma 2. daļā jaunieši darbojās darbnīcās, kur gatavoja 3 ēdienus kā individuāli, tā arī grupās. Pēcāk visi dalībnieki veidoja galda klājumus 5 dažādām nacionalitātēm, t.sk. latviešu.


Topošie Ventspils Tehnikuma datorsistēmu tehniķi papildina zināšanas meistarklasē

datori

2018. gada 27.martā PIKC “Ventspils Tehnikums” skolas telpās notika meistarklase programmas “Datorsistēmas” kvalifikācijas “Datorsistēmas tehniķis” 1. un 3. kursu audzēkņiem, kuru vadīja SIA “TestDevLab” pārstāvji Guntis Šusts un Elvis Vaitkus. Elvis mācās Ventspils Tehnikumā 4.kursā un apgūs Datorsistēmas tehniķa profesiju un šobrīd iziet kvalifikācijas praksi uzņēmumā “TestDevLab”.

Meistarklasē “Es – Datorsistēmu tehniķis” pieaicinātie profesionāļi pastāstīja par savas karjeras dinamiku informāciju tehnoloģiju jomā, par pārstāvēto darba vietu un par darba devēju prasībām pret jaunajiem darbiniekiem. Speciālisti no SIA “TestDevLab” veica paraugdemonstrējumus virtuālo serveru uzstādīšanā un konfigurēšanā, parādīja vienkāršu tīkla problēmu diagnosticēšanu, lai padziļinātu interesi un radītu jauniešiem izpratni par nozares plašajām darba iespējām. Meistarklasē īpaši uzsvēra, ka katrs pats ir atbildīgs par savu lomu plašajā un strauji mainīgajā darba tirgū, ka katrs pats ir atbildīgs cik konkurētspējīgs viņš nākotnē vēlas būt.

Tehnikuma audzēkņi bija sajūsmā par šādu iespēju sevi pilnveidot un labākie, kuri veiklāk atrisināja dotos uzdevumus, pat tika pie vērtīgām dāvanām, ko bija sarūpējuši SIA “TestDevLab” pārstāvji.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Ventspils Tehnikuma audzēkņi iedvesmojas seminārā

stals

2018. gada 26.martā, PIKC “Ventspils Tehnikums” skolas aktu zālē notika seminārs visu pirmo kursu audzēkņiem, kuru vadīja liepājnieks un bijušais Ventspils augstskolas students Ernests Štāls.

Seminārā ar nosaukumu “Sociālie tīkli ir tavs CV” pieaicinātais lektors – Ernests Štāls lekcijā stāstīja par sociālajiem tīkliem un par to kā viens ieraksts tajā var mainīt visu turpmāko dzīvi, kā no pozitīvā tā no negatīvā skatījuma. Štāls lekcijā uzsvēra, ka sociālajiem tīkliem mūsdienās ir būtiska loma, ka ieraksti tajos ir neatņemams faktors karjeras plānošanā un veidošanā un ka, darba tirgus konkurējošos apstākļos, ierakstiem var būt izšķiroša loma. Kā piemēru Štāls jauniešiem minēja paša dzīvi (sasniegumus, realizētos projektus) un savu karjeras dinamiku.

Semināra noslēgumā Štāls diskutēja ar tehnikuma audzēkņiem par sociālo tīklu sniegtajām naudas pelnīšanas iespējām, kur jaunieši aktīvi saausījās un kāds atzinās, ka uzņēmēja gars jau ir licis izmēģināt savu roku pelnīt naudu internetā.

Pasākums notika ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.


Ventspils Tehnikuma otro kursu audzēkņi iedvesmojas seminārā

cep

2018. gada 19.martā PIKC “Ventspils Tehnikums” skolas aktu zālē notika seminārs visu otro kursu audzēkņiem, kuru vadīja Ventspils pilsētā zināma personība – Edgars Čeporjus.

Seminārā ar nosaukumu “Iedvesmas brīdis” pieaicinātā personība – Edgars Čeporjus stāstīja par savu dzīvi, izglītību, ikdienu un tās izaicinājumiem, pieņemtajiem pareizajiem un nepareizajiem lēmumiem, par karjeras izaugsmi un hobijiem, kas veidojuši viņa dzīves pieredzi un ir ļāvis noformulēt iedvesmojošas atziņas, kuras nodot tālāk audzēkņiem, lai dotu impulsu, ka jebkuram ir iespēja apzināti veidot savu turpmāko karjeru.

Semināra noslēgumā Čeporjus diskutēja ar tehnikuma audzēkņiem par mērķu izvirzīšanu, līderību un sapņu piepildīšanu, lai veicinātu jauniešos izpratni par darba tirgus prasībām pret darba ņēmēju un to sniegtajām plašajām iespējām.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Ventspils Tehnikuma audzēkņi iepazīst savu profesiju metināšanas meistarklasē

IMG-20180306-WA0007

2018. gada 5.martā, Ventspils Tehnikuma metinātavā notika meistarklase programmas “Inženiermehānika” (Mašīnbūves tehniķis) 1., 2. un 3. kursu audzēkņiem, kuru vadīja AS “Kiwa Inspecta Academy” pārstāvis Atvars Ansabergs – eksperts NTDII, IWT (starptautiskais metināšanas tehnologs) un metināšanas darbu tehnoloģijas un praktiskās metināšanas pasniedzējs.

Meistarklases “Es – Metālapstrādes meistars” laikā jaunieši iepazinās ar informāciju par nozares jaunākajām aktualitātēm, par karjeras veidošanas iespējām metināšanas jomā, iepazinās ar dažādām metināšanas tehnikām, instrumentiem un gataviem produktiem. Pieaicinātais speciālists veica paraugdemonstrējumus metināšanas dažādās tehnikās, īpaši izceļot TIG tehniku, parādot tehnikas priekšrocības un atšķirības, salīdzinot to ar citām tehnikām.

Meistarklase ir labs veids kā Tehnikuma audzēkņiem veidot priekšstatu par nozares darba tirgu, uzsverot katra paša kompetences nozīmīgumu, lai turpmāk nākotnē jaunieši spētu kļūt konkurētspējīgi strauji mainīgajā darba tirgū. Kā saka Tehnikuma Metālapstrādes (būvniecības un kokapstrādes) metodiskās komisijas vadītājs un pasniedzējs Ivars Silajānis: “Galvenais ir pašam izrādīt interesi un iniciatīvu gribēt kaut ko darīt, tad arī dzīvē daudz var sasniegt!”.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Ventspils Tehnikuma audzēkņi iepazīst savu profesiju meistarklasē

elektro

2018. gada 27.februārī, Ventspils Tehnikumā notika meistarklase programmas “Enerģētika un elektronika” 1., 2. un 3. kursu audzēkņiem, kuru vadīja SIA “Doma” un SIA “Schneider Electric Latvija” pārstāvji.

Meistarklasē “Es – Enerģija un elektrotehnika” pieaicinātie profesionāļi pastāstīja par savas karjeras dinamiku, par pārstāvēto darba vietu un par darba devēju prasībām pret jaunajiem darbiniekiem. Speciālists no SIA “Doma” pastāstīja par komplicētiem instrumentiem un sistēmām, kas paredzēti izglītības kvalitātes kontrolei un kā tās izmantot. Savukārt speciālists no SIA “Schneider Electric Latvija” no elektro un automātikas jomas iepazīstināja, kā darba videi būt gudrai, drošai un efektīvai, lai jauniešus ievirzītu domāt par inovācijām un nākotnes sniegtajām iespējām, un īpaši izceļot katra paša indivīda lomu, lai nākotnē kļūtu par konkurētspējīgu speciālistu strauji mainīgajā darba tirgū.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Ventspils Tehnikuma audzēkņi iepazīst robežsarga profesiju

DSC_7577

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna ietvaros Ventspils Tehnikuma izglītības programmas “Inženiermehānika” 3. kursa audzēkņi 2018. gada 9.februārī apmeklēja Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Jūras nodaļu un kuģi “RĀNDA”.

Apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar robežsarga profesiju.

Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Jūras nodaļas amatpersonas audzēkņiem pastāstīja par Valsts robežsardzi un Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldi, tās struktūru un galvenajiem uzdevumiem. Audzēkņi iepazinās ar Jūras nodaļas tehniskajiem līdzekļiem, to pielietojumu Latvijas valsts jūras robežas apsardzībā un veicamajiem uzdevumiem savas atbildības teritorijā. Savukārt uz kuģa “RĀNDA” dienējošās amatpersonas jauniešiem pastāstīja par kuģi, tā tehniskajām iespējām un vispārējiem uzdevumiem, izrādīja kuģa darba telpas, tehniskās iekārtas un navigācijas aparatūru un, pats galvenais, pastāstīja kā var kļūt par robežsargu.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Ventspils Tehnikuma audzēkņi apgūst zināšanas komerczinību meistarklasēs

IMG-20180205-WA0002

2018. gada 5.februārī, Ventspils Tehnikuma skolas aktu zālē notika divas meistarklases programmas “Viesnīcu pakalpojumi” 2. un 3. kursu audzēkņiem un programmu “Viesnīcu pakalpojumi” un “Tūrisma pakalpojumi” 1., 2. kursu audzēkņiem, kuras vadīja Komerczinību jomas profesionāļi – eksperts biznesa vadībā un stratēģiskajā mārketingā Kārlis Apkalns un ekonomikas maģistre Olga Blumbaha.

Meistarklases “Es – Komerczinību meistars” mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar biznesa ideju veidošanas pamatprincipiem, strādāt grupās un iegūt atziņas nākotnes mērķu izvirzīšanai, lai spētu konkurēt strauji mainīgajā darba tirgū.

Meistarklases laikā jaunieši iepazinās ar biznesa ideju veidošanas pamatprincipiem, strādāja grupās un veica praktiskos darbus, kurus pēc tam prezentēja, veidojot atgriezenisko saiti, lai profesionāļi novērtētu jauniešu spēju jauniegūtās zināšanas pielietot praksē, kā arī lai novērtētu jauniešu gatavību darba tirgum.

Meistarklases noslēgumā visi audzēkņi aizpildīja pašvērtējuma anketas, lai pārdomātu ieguvumus no šāda veida nodarbībām un izvērtētu katra paša nepieciešamību kļūt par profesionāli.
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Ventspils Tehnikuma topošie automehāniķi piedalījās meistarklasē

IMG-20180118-WA0000

Ventspils Tehnikums izglītības programmas “Autotransports” kvalifikācijas “Automehāniķis” 2018. gada 18. janvārī visu kursu audzēkņi piedalījās meistarklasē “Es- Automehāniķis”, kas norisinājās tehnikuma mācību telpās.

Meistarklases apmeklējuma mērķis bija sagatavoties darba tirgus mainīgajiem darba apstākļiem, uzsverot katra paša rīcības un sevis pilnveidošanas nozīmīgumu, lai spētu konkurēt un būtu pieprasīts darba tirgū.

Meistarklases laikā jaunieši iepazinās ar inovācijām eļļas produktu attīstībā un piedāvājumos; uz īpašā pārvietojamā stenda veica eksperimentus ar specializētiem eļļas produktiem, lai padziļinātu interesi un IMG-20180118-WA0003izprastu likumsakarības starp labu un kvalitatīvu produktu. Meistarklases noslēgumā visi audzēkņi aizpildīja pašvērtējuma anketas, lai pārdomātu ieguvumus no šāda veida nodarbībām un izvērtētu katra paša nepieciešamību kļūt par profesionāli.

Ventspils Tehnikuma audzēkņi par šo iespēja bija ļoti priecīgi un apmierināti.

Vērtīgais pasākums notika pateicoties projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Tehnikums” audzēkņi iedvesmojas seminārā

Ventspils Tehnikuma izglītības programmas “Grāmatvedība” 1. kursa audzēkņi 2017. gada 22.decembrī piedalījās Europe Direct informācijas seminarscentra (EDIC) rīkotajā bezmaksas seminārā “Sarunas par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām”, kas norisinājās Ventspils pilsētas Galvenās bibliotēkas (Akmeņu ielā 2) telpās.

Semināra apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar dažādām atbalsta iespējām mazai un vidējai uzņēmējdarbībai un smelties iedvesmu no pieredzējušiem uzņēmējiem.

Semināra pirmo daļu vadīja eksperte Ilze Grundmane, Valsts atbalsta un attīstības institūcijas “ALTUM” Kurzemes reģiona vadītāja. Viņa visus klātesošos iepazīstināja ar ALTUM, ar dažādām atbalsta iespējām biznesa uzsākšanai, start-up vides attīstībai, uzņēmējdarbības veicināšanai, lauksaimniekiem, eksportam, tehnoloģijas un inovācijas ieviešanai.

Savukārt semināra otrajā daļā ar iedvesmojošu savas dzīves stāstu uzstājās Ģirts Vitkovskis – Saldus novada uzņēmējs, kokkopis, arborists, Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2017” laureāts nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”, Saldus novada balvas “Gada jaunais uzņēmējs 2016” ieguvējs.

Seminārs bija kā atspēriena punkts un apliecinājums tam, ka jebkurš var, ja tic savai idejai. Pēc semināra jaunieši izmantoja izdevību, lai noskaidrotu sev interesējošus jautājumus un pieteiktos uz individuālajām konsultācijām.

Pasākums notika pateicoties projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Ventspils Tehnikuma topošie grāmatveži papildināja savas zināšanas seminārā

Ventspils Tehnikuma izglītības programmas “Grāmatvedība” 1. kursa audzēkņi 2017. gada 19.decembrī piedalījās Europe Direct informācijas seminarscentra (EDIC) rīkotajā bezmaksas seminārā “Mārketinga stratēģijas izvērtējums konkurētspējīga produkta attīstībā”, kas norisinājās Ventspils pilsētas Galvenās bibliotēkas (Akmeņu ielā 2) telpās.

Semināra apmeklējuma mērķis bija uzzināt būtiskākos nosacījumus un veidus, kā topošais uzņēmējs veiksmīgāk var piesaistīt potenciālo klientu.
Semināru vadīja ekonomikas maģistre Olga Blumbaha. Lektore audzēkņiem saprotamā valodā un uztveramā veidā stāstīja un uzsvēra mārketinga nozīmi jebkura veida uzņēmējdarbībā, atgādinot būtiskākos nosacījumus un veidus, kā uzņēmējiem piesaistīt esošo un potenciālo klientu uzmanību. Lektore, iesaistoties diskusijā ar jauniešiem, ar spilgtiem piemēriem no dzīves skaidroja mārketinga stratēģijas pamatprincipus.

Pasākums notika pateicoties projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Ventspils Tehnikums iesaistās Eiropas Sociālā fonda projektā karjeras atbalstam

Ventspils Tehnikums novembra sākumā noslēdza sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūra par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu.

Ventspils Tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenos no 2017. gada 1. novembra līdz 2020.gada 30.decembrim. Projekta specifiskais atbalsta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Ventspils Tehnikumā projekta ietvaros paredzēta karjeras atbalsta pasākumu (tai skaitā karjeras informācijas, karjeras izglītības un karjeras konsultāciju) īstenošana, kā arī sadarbības pilnveidošana ar augstākās izglītības iestādēm, daba devējiem, to profesionālajām organizācijām un sociālajiem partneriem. Jau šajā mācību gadā tiek plānota Ventspils Tehnikuma audzēkņu vairāku starptautisku un nacionālu izstāžu apmeklējums, piemēram, starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “TECH INDUSTRY 2017”, starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “BALTTOUR 2018”, izstāde “Skola 2018”, izstāde “Māja I 2018”, izstāde AUTO MEHĀNIKA 2018.

Lai iepazīstinātu Ventspils Tehnikuma audzēkņus ar izvēlētās profesijas un nozares jaunākajām inovācijām un veidotu izpratni par nozares strauji mainīgo darba tirgu, regulāri tiks organizētas meistarklases un semināri komerczinību, mašīnbūves un autotransporta, enerģētika un elektronikas, metālapstrādes (būvniecības un kokapstrādes), informāciju tehnoloģiju un arī ēdināšanas jomās. Meistarklasēs audzēkņiem būs iespēja mācīties no sava aroda profesionāļiem, kā arī tiks izvērsta diskusija par savu līdzšinējo pieredzi un skatījumu uz nozarē notiekošo.